• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

password manager - c++ & qt

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,009 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2017 w Nasze projekty przez L33TT12 Gaduła (3,950 p.)
witam, ostatnio se poczytałem o testach jednostkowych i chciałem napisać jakiś prosty program aby jakoś zacząć z nimi przygodę, i tak oto powstał mój projekt - password manager. nie wiedziałem za bardzo jak pisać te testy jednostkowe i jakoś tak wszystko umiejscowiłem w *.h.
użyta biblioteka to google test.

tak więc zachęcałbym do spojrzenia w te parę linijek kodu testów jednostkowych i powiedzenia co jest źle(a pewnie coś jest), a jak ktoś ma więcej czasu to może popatrzeć na kod samego programuu, i to tyle:)

edit: a właśnie pisząc to natknąłem się na to jak testować GUI, i poczytałem o MVC i z tym też miałem do czynienia 1st raz i pewnie jest wiele do poprawy

tutaj kod: https://github.com/Nelnir/PasswordManager
komentarz 7 listopada 2017 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)

Teraz nie mam czasu obejrzeć większości kodu, ale jedna mała obserwacja:

UserManager::UserManager() : BaseFileManager(), m_crypt()

z tego co widzę, nigdzie nie generujesz żadnego klucza dla biblioteki kryptograficznej, tylko zostawiasz domyślny... czyli 0. Czyli dla każdego usera hasła będą szyfrowane tym samym kluczem, co raczej nie jest fajne ;)

(ogólnie dołączona biblioteka kryptograficzna sama w sobie jest dość słaba, ale to akurat można wybaczyć w projekcie czysto do nauki)

komentarz 7 listopada 2017 przez L33TT12 Gaduła (3,950 p.)
znaczy ja w samym programie miałem tam wartość ustawiona, ale program też wysłałem paru osobom i nie chciałem zostawiać tam klucza, i tak w sumie tera myślę że mogłem dać tam byle jaki inny

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 313 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 377 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2020 w C i C++ przez Sc4red Użytkownik (590 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 258 wizyt
pytanie zadane 11 września 2018 w Nasze projekty przez obl Maniak (51,280 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,779 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...