• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Javascript, ustawienie tak by bylo mozliwe trzymanie otwartego tylko jednego menu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
249 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w JavaScript przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)
Siema mam pytanie jak zrobic ze po otwieraniu menu buttona 1, 2 czy 3 (w tej chwili jest tak ze mozna wszystkie 3 na raz otworzyc) a potrzebuje zrobic tak zeby maksymalnie bylo mozliwe otwarte tylko jedno, Podpowiedzialby mi ktos jak to zrobic?

https://codepen.io/Turqus/pen/wrbggd

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
wybrane 24 października 2017 przez Ziuziek
 
Najlepsza
W tej chwili masz tak zrobione, że jak klikniesz to jest sprawdzane, czy dany element ma klasę, czy nie, jeśli nie ma to dodaje, jeśli ma to usuwa. Musisz zrobić tak, że po kliknięciu w dowolny przycisk jest sprawdzane, czy pozostałe elementy mają nadaną klasę, jeśli tak, to usuwamy, a temu klikniętemu nadajemy.
0 głosów
odpowiedź 24 października 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
komentarz 24 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Nie chcę się tutaj mądrzyć, ale zgodnie z regulaminem nie podajemy gotowych rozwiązań...(bez urazywink)

komentarz 24 października 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Wydaje mi się, że go źle zinterpretowałeś. Chodzi tutaj raczej, że jeśli ktoś napiszę - Zrób mi A i nie da żadnego wkładu własnego. Tutaj sprawa jest całkiem inna :)
komentarz 24 października 2017 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Ok, nie chcę nikogo tutaj ganić, ani urazić, bardzo przepraszam, piszę tak, bo mi się nieraz, w mojej krótkiej historii tutaj, oberwało od vipowców tego forum za podawanie gotowego rozwiązania...Bardzo przepraszam, jeśli uraziłem :)
komentarz 24 października 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Uraziłem? Bez przesady :P
komentarz 24 października 2017 przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)
Dzieki za gotowca :D mam pytanie czemu w warunku jest i !== i, czyli nie jest rowne i

wytlumaczysz czemu tak ma byc?

    if(hasClass(menu) && index !== i)
komentarz 24 października 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Ponieważ bez tego po kliknięciu jeszcze raz na ten sam button nie usunie Ci menu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 90 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2018 w Java przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 236 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2018 w HTML i CSS przez SajK Początkujący (390 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 333 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2016 w JavaScript przez Śmieszek_;3 Użytkownik (780 p.)

92,620 zapytań

141,473 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,003 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...