• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Narzędzie wycinanie - WIN 7

Object Storage Arubacloud
0 głosów
460 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kegamee Użytkownik (640 p.)
Witam.

W siódemce jest taki fajny programik o nazwie "narzędzie wycinanie" jest ono bardzo przydatne żeby pokazać coś ze swojego monitora i wysłać komuś na facebooka. Moje pytanie to czy da się jakos zoptymalizować ten proces (przyśpieszyć i nie zaśmiecać pulpitu) bo do tej pory wygląda to u mnie w ten sposób: wycinam>zapisuje w .jpg na pulpit>wysyłam na fb>usuwam z pulpitu. Pytam dlatego bo wiem że mój znajomy korzysta z tego programu i jak czasem z nim pisze na fb to potrafi mi w przeciągu 20sec wysłać 3 takie ssy. Pytanie czy po prostu tak sie z tym uwija czy ma jakąś lepszą metode.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Ja robię tak:

►Robię ss'a.

►Daję do painta

►Zaznaczam obszar

Ctrl+c

►Na Facebooku Ctrl+V

Jest to dość szybkie.

Bez zbędnego zapisywania.

komentarz 11 czerwca 2015 przez kegamee Użytkownik (640 p.)
Twój sposób nie działa jak chce wysłać komuś na facebooku(chat) screena.
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez Jejkej Obywatel (1,030 p.)
https://app.prntscr.com/en/index.html

Polecam - świetny program, nie ma nawet potrzeby zapisywania, można jedynie szybko skopiować link do screena i wysłać komuś.
0 głosów
odpowiedź 11 czerwca 2015 przez Dronojad Obywatel (1,980 p.)
Zapewne najszybszą metodą będzie zrobienie screena ekranu, wklejenie go do np. painta, wycięcie jeśli jest taka potrzeba i zapisanie na dysku.

Ale tak na przyszłość ze swojej strony mogę polecić bardzo szybki i lekki programik o nazwie screenSHU (http://screenshu.com). Fakt, że trzeba go pobrać i zainstalować, ale później screeny robimy dosłownie w 5 sekund. Dodatkowo zrobiony screen ładuje się automatycznie na serwer i możemy go od razu udostępniać. Program ma wbudowany edytor, który się fajnie prezentuje. Oto przykładowy zrzut ekranu: http://scr.hu/2d1l/s76gw

Polecam wypróbować program :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 316 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez xKirooo Początkujący (370 p.)

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,004 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...