• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

rozwijanie się równocześnie z kilku technologii

Object Storage Arubacloud
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

Witam, dodam że na start nie wiedziałem czy zaliczyć pytanie pod rozwój osobisty ale jednak dotyczy ono głównie C++ . Sprawa dotyczy tego że zawsze chciałem tworzyć gry (w sumie dlatego wzięło mnie na kodowanie) .Skończyłem już kurs P.Mirosława proceduralny oraz Obiektowy .Jednak jak sami wiecie są tam głównie elementarne podstawy programowania w C++ .Wobec czego żeby nieco więcej umieć trzeba korzystać też z innych źródeł wiedzy .Zakupiłem ostatnio książkę C++ Szkoła Programowania wyd VI. Porządne też wziąłem się za algorytmikę i zadania z serwisu SPOJ. Przyznam jednak że w konsoli spędziłem już jakiś czas a chciałbym też iść dalej w apki graficzne (np SFML) .Zastanawiam się czy mógłbym jednocześnie studiować książkę o której wspomniałem (i tam algorytmy) oraz kodować sobie coś w SFML czy innym api dla rozluźnienia w wolnych chwilach? Co o tym sądzicie ? Co prawda do większości apek wystarczą podstawy c++ jednak jak już się za coś biorę to chcę to zrobić porządnie) .Podsumowując co twierdzicie o nauce kilku technologi na raz ,czy takie coś jest mądre ? .Serdecznie dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

komentarz 16 września 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
dodam że jestem też w technikum informatycznym w pierwszej klasie .jeszcze programowania miał nie będę ale co potem ? Czy jest rozsądnie uczyć się naraz np...

HTML, CSS (to akurat proste) JS, PHP i do tego jeszcze to co mnie interesuje czyli C++

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 16 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Według mnie jeden z najsensowniejszych sposobów na naukę programowania (już po poznaniu składni i podstawowych instrukcji) to znalezienie sobie jakiegoś projektu do zrobienia i wybranie technologii. Wtedy uczysz się najwięcej, gdy rozwiązujesz realne problemy. Przeklepywanie tutoriali na dłuższą metę jest słabym pomysłem.
1
komentarz 17 września 2017 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Czyli proponujesz korzystać raczej z samej dokumentacji do jakiejś biblioteki a uczyć sie przez własne projekty ?
komentarz 17 września 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Ja tak się uczyłem i nie narzekam. Druga sprawa - przydatny, zwłaszcza na samym początku jest code review od bardziej doświadczonej osoby. Wtedy postęp w nauce będzie o wiele szybszy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 952 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Lesteter Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 170 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 550 wizyt

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,779 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...