• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

0x00000116/nvlddmkm.sys

Object Storage Arubacloud
0 głosów
271 wizyt
pytanie zadane 7 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez cebann Nowicjusz (120 p.)

Więc tak od kilku lat mój komputer stał na xp i nie było z nim problemów . Lecz któregoś dnia nie wiem czy ktoś coś pobrał czy to wynikło z czegoś innego ale system padł . Więc z żalem serca postanowiłem zrobić format i wgrać win 7 . Po sformatowaniu każdego dysku wgrywałem różne wersje win 7 i na każdej było to samo . Przy próbie instalacji sterownika od karty graficznej ( ściągałem ręcznie ze strony producenta jak i specjalistycznymi programami ) komputer prosił o uruchomienie ponownie więc tak też robiłem . Gdy pojawiał się ekran z ładowaniem i flagą windy następnie było mignięcie jakby spadek napięcia i wyskakiwał zazwyczaj blue screen jak w załączniku . Więc w takim momencie trzeba było uruchamiać tryb awaryjny i przywracać system do stanu przed instalacją sterów . Przy instalacji win 10 jest to samo .. Nie pierwszy raz bawię się z kompami ale nigdy takiego czegoś nie miałem .

 

https://obrazki.elek..._1359562234.jpg

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Co to za płyta głowna?Czy posiada zintegrowaną grafikę?Jeśli tak,wyjmij z kompa kartę która stwarza problem i rozpocznij od nowa.

Napisz więcej o sprzęcie np.o zasilaczu.

Wyczyść styki karty graficznej,sprawdź kondensatory (napuchnięcia)na karcie i płycie głównej,sprawdź poprawność montażu.

Była już o tym mowa na tym forum :)
komentarz 12 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 12 września 2017 przez marko
Cześć.

Model płyty który podałeś i google wskazują coś innego.

https://www.manualslib.com/manual/428926/Asus-M2n68-Am-Se2-Motherboard-Micro-Atx.html?page=11#manual  Kartka nr11 VGA.

Twoja płyta ma zintegrowaną grafikę.

Powróć do diagnostyki o ile problem problem nie został wcześniej rozwiązany.

Wyjmij z płyty kartę(podejrzaną o uszkodzenie) a monitor podłącz do karty zintegrowanej.

Daj znać jak Ci idzie rozwiązywanie problemu,bo w przyszłości,może trzeba będzie pochylić się nad zasilaczem :)
komentarz 12 września 2017 przez cebann Nowicjusz (120 p.)

Może tak będzie lepiej widać . Ale do tej pory na xp normalnie moja karta i wszystko śmigało . Jest gtx 460 co widać na ostatnim ss-ie .

komentarz 12 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Użyłeś słów.."do tej pory wszystko śmigało...".Rzeczy,elektronika mają to do siebie że czasem się psują lub nie są spełnione warunki do ich prawidłowego działania.

Podejrzane jest to,czyli zasilacz.

następnie było mignięcie jakby spadek napięcia i wyskakiwał zazwyczaj blue screen jak w załączniku .

 Nie odpowiedziałeś nic w temacie a ciągle "upierasz się" i wklejasz testy.

Czy wyczyściłeś styki karty,czy karta ma luzy w gnieździe,czy podmieniłeś zasilacz na inny?

Komputer działa niestabilnie,przypadkowe zwiechy,bluescreeny.

Zapodałeś test w momencie gdy komp działa chwilowo stabilnie.

Kopniesz w obudowę kompa,okaże się że po testach.zaliczy bluscreena.

Działaj.Wszak Ci kibicuję :)

 

komentarz 12 września 2017 przez cebann Nowicjusz (120 p.)
Powiem tak aktualnie odłączyłem gtx-a i pcet chodzi na karcie zintegrowanej . Lecz jest to dla mnie nowość bo do tej pory takiego czegoś nie miałem . Kartę graficzną przeczyściłem , wydaje się że wszystko jest ok .. Tak samo całe bebechy w środku .. Póki chodzi na zintegrowanej zaniosę swoją do znajomego jak wróci z delegacji w piątek . I dzięki za kibicowanie :) Jak najszybciej chciałbym się dowiedzieć o co tu chodzi :P
komentarz 13 września 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Więc do piątku.Pozostało mi dalsze kibicowanie.

Aaaa i weź pod uwagę,podczas przyszłej diagnostyki,zasilacz.

Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 237 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 139 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 288 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez pankracy Nowicjusz (130 p.)

92,620 zapytań

141,473 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,003 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...