• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skąd czerpiecie motywację do działania?

Object Storage Arubacloud
+14 głosów
757 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Kohana91 Obywatel (1,440 p.)
edycja 6 kwietnia 2015 przez Kohana91
Drodzy koledzy i koleżanki,

skąd bierzecie motywację do nauki programowania? Bo ja ostatnio spędzam coraz więcej czasu na fantazjowaniu, jak to będzie fajnie, gdy nauczę się robić stronki i będę sobie zarabiać siedząc w domu albo jakiejś fajnej firmie, ale z rzeczywistym działaniem ma to niewiele wspólnego :( Ten kryzys trwa już drugi tydzień, nie wiem jak się zabrać do roboty. Może macie jakieś sprawdzone sposoby na wewnętrznego lenia? Będę wdzięczna za wszelkie rady ;)

10 odpowiedzi

+9 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Może to zabrzmi dziwnie, ale straszną motywację do działania dają mi filmy Mirosława Zelenta. Ostatni wrzucony film wzbudził we mnie taką zajawkę do działania, że w 3 dni zrobiłem więcej w kierunku rozwoju niż w ostatnie pół roku - skodziłem własną stronę od podstaw i nabiłem prawie 15 000 pkt na tej stronie. I myślę, że to nie jest słomiany zapał. Obejrzyj to koniecznie, do końca:

https://www.youtube.com/watch?v=RYb7Qm-qDjM

Jak nie pomaga, użyj funkcji replay().

komentarz 6 kwietnia 2015 przez Jackob'97 Użytkownik (670 p.)
Ostatni film od pana Zelenta mnie też zmotywował, bardzo fajnie pomógł ruszyć dupe w świątecznym lenistwie :P
komentarz 6 kwietnia 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)
Śmiem twierdzić, że to forum to mój nowy 9gag X)
komentarz 6 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

To forum to dla mnie przede wszystkim szansa na rozwój, narazie mało wiem o różnych technologiach, ale codziennie wiedza++ poprzez zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Dla mnie taki trochę drugi YouTube, wcześniej strasznie dużo na nim siedziałem.

komentarz 7 kwietnia 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Skodziłeś własną stronę od podstaw? A wrzuciłeś na hosting? No weźże się pochwal swoim dziełem!
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
No to teraz czekać na więcej podkasów od Pana Mirosława.
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,780 p.)
Miło mi przeczytać takie słowa. Widzę jaką mrówczą pracę tutaj wykonałeś, gratuluję! Życzę Ci żebyś się nie wypalił w tym - pracuj na tyle intensywnie, żeby móc to robić długo, bo czasami ludzie pracujący intensywnie wypalają się. Pozdrawiam!
+4 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
  • Pieniądze
  • Zawsze mam chcęć tworzenia czegość
  • Zemsta - kolega zrobił coś tak złego, że motywuje mnie to do tworzenie złośliwego oprogramowania
  • Filmy - haker
  • Nagły napływ pomysłów
  • Dziewczyny z politechniki gadające o skryptach
komentarz 6 kwietnia 2015 przez RegularLemon Stary wyjadacz (12,280 p.)
Bardzo motywujące, szczególnie to ostantie :)
komentarz 6 kwietnia 2015 przez zirael [PL] Mądrala (5,200 p.)
Haker? Ale ten z 1995 z Angeliną Jolie, czy Polski z 2002 z Obuchowiczem? ^^
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
Ten z 1995 - Angelia Jolie
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Wirus Stary wyjadacz (14,000 p.)
No jak najbardziej, a na dodatek, że są to ładne dziewczyny.
+2 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)
Moim głównym paliwem jest świadomość, że dzięki codziennej pracy będę mógł ziścić to co siedzi w mojej głowie :)
+2 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez mredik5 Początkujący (380 p.)
Polecam nie odkładać niczego na później, bo gdy ma się taki zastój, to najtrudniej ruszyć dalej. Czasami się trzeba zmusić(niestety), ale polecam także kolegę/koleżankę, który/a po prostu coś robi dodatkowo. Osobiście nie uczę się jakoś strasznie programowania ale matematyki i mój kolega właśnie faktem, że sam się uczył dodatkowo, zachęcił mnie do nauki(głupio mi było że on się uczy a ja nic nie robie :P ). Poza tym konkursy. Jakieś osiągnięcie bardzo motywuje do dalszej nauki, zwłaszcza gdy pokazuje ono efekty tej pracy, którą już włożyłem. Oczywiście Mirosław Zelent bardzo mobilizuje swoimi świetnie zrobionymi filmami, oraz ważne jest by samemu stawiać sobie jakieś cele, do których warto dążyć. Nie można się też bać swoich postanowień, ponieważ ludzie z otoczenia bardzo mnie mobilizują.
+2 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez andrzuk Nowicjusz (180 p.)
U mnie to wygląda tak. Mam pomysł na jakiś projekt. Powiedzmy, nauczyć się Javy. I żeby przy okazji stworzyć apkę webową w Javie. No to wybieram hosting, tam tworzę najprostszą aplikację typu Hello world. Potem to rozbudowuję dodając kolejne funkcjonalności. Podczas rozwijania projektu korzystam z tutoriali i przykładów, bo na początku nie wiem, jak coś należy zrobić. Nawiasem mówiąc najwięcej odpowiedzi znalazłem na StackOverflow. Potem jest coraz łatwiej, bo często można już korzystać z wypracowanych przez siebie rozwiązań. A chęć do nauki jest u mnie podtrzymywana przez chęć do ukończenia projektu, bo zwykle po drodze pojawiają się sytuacje, w których nie znam rozwiązania i muszę go szukać w necie. W ten sposób powstał mój ostatni projekt: http://cms-jfrmwrk.rhcloud.com Pozdrawiam serdecznie
+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Jackob'97 Użytkownik (670 p.)
Ja osobiście staram się siąść rano jak mam wolne i od rana coś robić, często kończy się to na oglądaniu czegoś na yt lub przeglądania fb/buzzfeed i tak czas leci ale jednoczesnie mam otwarte karty z różnymi kursami, artykułami itd na temat programowania na które zerkam, czytam, robie zadania z nich itd :p.

Dobrze też jest zaangarzować się w jakiś grupowy projekt, bo wtedy jesteś zoobowiązany wobec kogos poza sobą i starasz się nie sprawić zawodu reszczie grupy, czy drugiej osobie. Mi osobiście pomaga to, bo wiem ze ode mnie też coś zależy. W tym przypadku mówie o szkolnym projekcie który robie ze znajomym, ale takie rzeczy można zaleźć na różnych forach i stronach, a biorąc się za rzeczy na których się nie znamy uczymy się wielu nowych rzeczy bo jesteśmy do tego zmuszeni :)

Pozdrawiam
komentarz 6 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
W sumie dobra sprawa, ale lepiej ograniczyć YT i face na rzecz merytorycznych treści. Slight Edge to Slight Edge.
komentarz 6 kwietnia 2015 przez Jackob'97 Użytkownik (670 p.)
Taaa, fb strasznie zabiera czas, ale to jakieś uzależnienie :p musze jakoś się go pozbyć ale to nie tak łatwe. Uważam że wszystkie social media typu fb to strata czasu ale i tak ich używam :/ ciężko ciężko
komentarz 6 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Niekoniecznie strata czasu, trzeba rozsądnie z nich korzystać, wtedy dają korzyści. To tak samo z graniem w CS, do 5 godzin w tygodniu poprawia ogólną koncentrację itd. a jak ktoś gra po np. 5 godzin na dzień to ma same straty w postaci czasu, wzroku itd.
komentarz 7 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Chyba, że ktoś jest esportowcem to musi grać więcej niż te 5h na dzień. :P
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Dążenie do wytworzonego w głowie pomysłu. Małymi krokami, w których widać cały czas małe postępy, w końcu nadejdzie ten moment, w którym będzie idealnie tak, jak to sobie wyobraziliśmy.
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Wiem co czujesz bo czesto mam podobnie ;)
Możesz spróbować zrobic sobie konkretną liste zadań do wykonania, do konca miesiaca.
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Czasami przes snem wymyślam jakiś projekt. Miałem już przez to kilka nocy nieprzespanych :D
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Mi daję motywację że jak się nauczę programowania to będę mógł samodzelne programy w których wiem jak one działają.

Podobne pytania

+3 głosów
3 odpowiedzi 386 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 450 wizyt
pytanie zadane 14 września 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez doskanoness Obywatel (1,240 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 633 wizyt

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,847 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...