• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Restarty problem przy obciazeniu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
112 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Krysssiek Nowicjusz (160 p.)
Witam wszystkich ;)
Piszę do was gdyż od ostatniego czasu borykam się z dziwnym problemem. Na wstępie chce zaznaczyc ze przeczytalem juz ze 3 strony watkow na google na ten temat i żaden niestety mi nie pomógł. Zatem zacznę od poczatku.
Posiadałem takiego kompa

Plyta główna: Msi H81M-E35 v2
Procesor: i3 4160
Grafika: Radeon rx470 8g Saphire nitro
Ram: GoodRam Play DDR3 16gb 2x8gb 1600
Zasilacz: Chieftec iArena 500w
Windows 10

Postanowilem zmienic obudowe oraz procesor.

I3 4160 zmieniony na i5 4590

Problem zaczal byc w tym ze obudowa miala inne rozwiazanie na umiejscowienie zasilacza wiec kable w starym byly za krótkie. Pomyślałem więc że moze to czas na zmiane zasilacza. Pojechalem wiec do sklepu i dali mi Corsair vs 650 gdyż miał dłuższe kable i byl mocniejszy od mojego poprzedniego. Sprzęt zamontowalem, komputer uruchomilem i nie bylo zadnych problemow do czasu jak wlaczylem Wiedzmina 3. Pograłem plus minus godzine i komputer się wyłączył po czym uruchomił odrazu. Restart jak gdyby znikło zasilanie. Zrobilem wiec badania i sprawdzilem napięcia. Niby nic zasilacza nie bolało,a temperatury procesora 60pare stopni a grafiki max 80. Pojechalem do sklepu i poprosiłem o wymiane zasilacza gdyż wiem ze na starym zasilaczu sprzet dzialal bez problemu tylko musial być podlaczony na "krotko". Zasilacz wymienili mi na AeroCool 600w. Zasilacz chodził jak traktor. Kolejny raz do sklepu i wymiana na AeroCool 700w. Sprzet zmontowany i w sumie dzialalo wszystko ok. Wiedzmin ograny z 2/3 godzinki bez resetu wiec pomyslalem ze wszystko jest juz ok. Po dwóch miesiacach pracowania na Photoshopie i adobe premiere pro postanowilem pograc w World of Warships i po godzinie znow powtorka z rozrywki... Już nie mam pomyslu co mogło by być tego sprawką... Prosił bym o wyrozumiałość jezeli w poście istnieją błędy pisalem tekst na telefonie. Pozdrawiam serdecznie członków grupy i mam nadzieje ze znajdziemy rozwiazanie.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2017 przez Krysssiek Nowicjusz (160 p.)
Ten wątek nic nie zmienia ;) w tekscie wspomnialem ze wymienilem zasilacz 4 razy. Pozatym koledze komputer wylacza sie po 1 sec a u mnie wszystkie testy wychodza poprawnie. Mowie tu o tescie zasilacza pod obciazeniem. Gre wylacza dopiero po okolo godzinie i to nie zawsze nieraz po pół nieraz po dwóch.
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

W skrócie.

Wymieniłeś CPU-wizyta na stronie producenta płyty.Chodzi o "nowyBIOS" zainteresuj się tym.

Sprawdź poprawność montażu chłodzenia(jakiś luz na zaczepach itp.)

Sprawdź RAM

Sprawdź HDD

Sprawdź czy na płycie głównej nie ma napuchniętych kondensatorów.

Sprawdź kabelki od myszy,klawiatury(przetarcia,nadłamania)mogą powodować zwarcie i losowe wyłączanie.Ten punkt nie dotyczy jeśli są bezprzewodowe.

Fakt jest taki że problem rozpoczął się od wymiany procesora a wielokrotna wymiana zasilacza nie pomogła

Powodzenia.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Mateo13 Bywalec (2,360 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 1,013 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w Sprzęt komputerowy przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 2,110 wizyt

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,004 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...