• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Xiaomi Mi 5 vs Huawei P9 Lite 2017

Object Storage Arubacloud
0 głosów
885 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2017 w Urządzenia mobilne przez Pers Nowicjusz (230 p.)
Witam, zastanawiam sie nad kupnem jednego z tych dwóch telefonów. Który z tych dwóch lepiej Waszym zdaniem wybrać? Do tej pory użytkowałem Huawei P8 lite i sprawdzał się dobrze, do momentu aż przestał działać tak płynnie jak na początku oraz pojawiły się problemy podczas rozmów (druga osoba słabo mnie słyszy). Stawiam oczywiście na wydajność, jakość wykonania, jakość odtwarzanej muzyki i aparat. Inne opcje też wezmę pod uwagę, jednak najważniejsze jest to, aby telefon był z androidem do ok 1000zł.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 sierpnia 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
 
Najlepsza

Plusy poniżej są to rzeczy, które ma dany telefon lepsze od drugiego dlatego też nie wypisywałem minusów, które by się powtarzały. 
Xiaomi - plusy:

  • flagowiec firmy
  • szybkie ładowanie
  • lepszy procesor
  • dual sim
  • usb typu c
  • więcej czujników jak żyroskop
  • lepszy aparat tylny

P9 Lite (2017) - plusy:

  • obsługa karty sd
  • obsługa LTE w paśmie 800Mhz 
  • nowszy (android 7) 

Osobiście brałbym Xioami. Pomijam dziwną politykę firmy Huawei, która ten sam telefon wypuszcza pod kilkoma nazwami. Po prostu jest to telefon flagowy (Mi5) z świetną nakładką MIUI. Natomiast też pomyślałbym nad modelem Xiaomi Mi5X, który po prostu mi się podoba i przede wszystkim jest nową konstrukcją (Android 7.1.1), ma bardzo dobry aparat i mimo, że jest trochę uboższą konstrukcją od Mi5 chociażby pod względem procesora (dalej lekko lepszy od Huaweia) to już oferuje obsługę kart sd tak jak P9 Lite. 

Na koniec daje link do porównania tych telefonów i porównawczo Twój na końcu:
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/huawei-p9lite2017-vs-xiaomi-mi5-vs-xiaomi-mi5x-vs-huawei-p8lite/
Swoją drogą nie myślałeś nad po prostu resetem P8 ewentualnie wgraniu jakiegoś custom roma z nowszym androidem? 

komentarz 28 sierpnia 2017 przez Pers Nowicjusz (230 p.)
Dzięki za odpowiedź, jeszcze bardziej przekonała mnie do Xiaomi. Zainteresuję się tematem Mi5X ;).
komentarz 28 sierpnia 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Zrobiłem lekki edit z porównaniem i pytaniem, więc ponowie je nie myślałeś nad wgraniem nowszego androida na P8, bo mogłoby to załatwić kwestię wydajności, że nie jest już taka sama jak na początku:D
komentarz 28 sierpnia 2017 przez Pers Nowicjusz (230 p.)
Nie zastanawiałem się nad tym do tej pory, szczerze mówiąc. Z jednej strony ciekawa opcja, nie bawiłem się w takie rzeczy, więc zawsze jakaś nauka dla mnie, poza tym mój telefon ze względu na to, jak dbam o swoje urządzenia jest praktycznie jak nowy, więc to mogłoby dać mu drugie życie :D. Jak powinienem zabrać się do tego tematu?

Z drugiej strony przemawia moje gadżeciarstwo. Jestem ciekawy innych urządzeń i wymiana na coś z mocniejszym procesorem i lepszym aparatem niż to co mam obecnie jest kuszące, zwłaszcza że największe wydatki w tym roku są już za mną. Btw. Mi 5 ma aparat 16mpix, a mi 5x 2 aparaty 12mpix. Jaka jest różnica między tymi rozwiązaniami?
komentarz 28 sierpnia 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalne forum jeżeli chodzi o custom romy itp
https://forum.xda-developers.com/p8lite
Osobiście na pewno mogę polecić LineageOS, który jest, można powiedzieć, dalej rozwijanym Cyanogenmodem. Korzystałem z takiego poradnika z tej strony przy wgrywaniu na mojego Asusa i działa ;)
http://www.cyanogenmods.org/forums/topic/lineage-os-14-1-p8-lite-alice-nougat-7-1-rom/

Co do tej ciekawości nowego urządzenia to wiadomo, że nowy telefon lepiej się sprawdzi chociażby właśnie ze względu na podzespoły :D

Co do aparatu to warto pamiętać, że mega piksele nie są wyznacznikiem jakości (liczy się przede wszystkim matryca, ale też ogniskowa itd). Mega piksele wpływają na przykład na rozdzielczość zdjęcia, która i w jednym i drugim przypadku jest ogromna. Dla przykładu Mi6 posiada 12Mpix a robi lepsze zdjęcia niż Mi5 z 16Mpix.
Drugi aparat w Mi5X ma natomiast zoom optyczny, a całość jest trochę jak aparat z Mi6 (trochę bo jednak jest słabszy niż w najnowszym flagowcu). Ogólnie polecam Ci po prostu przejrzeć recenzje i porównania tych telefonów jak i robionych przez nie zdjęć na youtube :D
komentarz 28 sierpnia 2017 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)
> nowszy (android 7)

Ja mam na mi5 miui na bazie androida 7, so...

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 128 wizyt
pytanie zadane 20 września 2018 w Urządzenia mobilne przez Adrianalina Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 808 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2018 w Urządzenia mobilne przez MaKowal88 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 365 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2021 w Urządzenia mobilne przez rikq Początkujący (260 p.)

92,581 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...