• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Edytor do programowania - linux

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,930 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2015 w PHP przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Witam, czy jest kotoś w stanie polecić jakiś dobry edytordo programowania na Ubuntu ?

Dodatkowe pytanie: da się zainstalować sterowniki do touchpada ?

8 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2015 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
wybrane 5 czerwca 2015 przez Dragonet.17
 
Najlepsza
Osobiście używam Sublime Text. Ale bardzo dobrym wyborem może okazać się Atom albo Brackets.
+3 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2015 przez err0r Obywatel (1,520 p.)
PhpStorm jest dobry.
+2 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2015 przez Whinsy Użytkownik (620 p.)

Według mnie najlepszy jest Net Beans, używam go już od paru miesięcy i sprawuje się świetnie. Ostatnio przekonałem się, ze to środowisko jest naprawdę popularne, gdy na rozmowie kwalifikacyjnej spytali mnie w jakim programie pracuję. Gdy odpowiedziałem, że w Net Beans'ie to nagle rekrutant zrobił się o wiele milszy wink - ale to tylko taka dygresja xD

komentarz 6 czerwca 2015 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Również ostatnio przekonałem się właśnie do tego środowiska programistycznego. W tym programie można pisać w wielu językach i doinstalowywać sobie motywy graficzne tak jak w visual studio 2015. Notatnik od razu podkreśla błędy i sprawdza składnię także zanim się będzie komplikowało program to już bez błędów w postaci lliterówek i zwykłych błędów składniowych. Do tego jest jeszcze podświetlana i składana składnia kodu. Ja uzywam tego notatnika z pakietem xampp. Pod linuksem.
+1 głos
odpowiedź 5 czerwca 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
raczej sie da trzeba poszukać najlepiej na stronie producenta
komentarz 5 czerwca 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
właśnie, bardzo ciężko z tym, mam asusa i jest tylko win
0 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Polecam edytor Atom. Bardzo podobny do Sublime Text, ale darmowy. Sam go używam do kodowania w PHP.
0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez jakub.kaliszewski Obywatel (1,200 p.)
Zobacz czy na tej liście masz coś "zamkniętego" do zassania z repo ;)
http://askubuntu.com/questions/47506/how-do-i-install-additional-drivers
0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez hub33k Bywalec (2,820 p.)

Edytor - Sublime Text

IDE - od Jetbrains

komentarz 16 czerwca 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Sublime text -cudowana sprawa, jednak brakuje mi dodatkow aby dobrze kolorowal skladnie jak i byly widoczne wszystkie mozliwe podpowiedzi
0 głosów
odpowiedź 1 października 2016 przez nUmer Nowicjusz (140 p.)

W policealnej Cosinus wojowaliśmy na Notepad++.

W Notepad poznałem schemat kolorów "Solarized - Dark" który bardzo mi się spodobał, jednak z racji, że w domu od 10 lat używam Gentoo Linux byłem zmuszony do poszukiwania oprogramowania.

Netbeans lub Aptana to dość rozbudowane programy które w przypadku lubowania się w minimaliźmie odrzuciłem po wypróbowaniu, skosztowałem Atoma (posiada fonta operator który jest ponoć najdogodniejszy aktualnie do kodowania) oraz Bluefish, spośród których najbardziej przypadł mi do gustu (trzeba jednak zmienić domyślnego fonta i mieć dobrze skonfigurowane czcionki w systemie - pomimo to nadal pozostawał pewien niedosyt).

Ostatnio przyjrzałem się wykorzystywanemu podczas pisania skryptów sh terminalowemu Vim, który można na podstawie URXVT zrobić z Vimem do wspomnianego już schematu kolorów "Solarized-Dark".

Z wtyczkami do html, css, php oraz javascript czy jquery spisuje się wyśmienicie.

Polecam.

https://postimg.org/image/mx68cop0b/

https://postimg.org/image/vix80d9ib/

 

 

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 1,997 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2015 w Offtop przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,046 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez pokrywa1 Użytkownik (990 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 555 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...