• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rezerwowy na PP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,618 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Madrox24 Początkujący (350 p.)
Cześć, ogłoszono dzisiaj wyniki na PP. Dostałem się na teleinformatykę, a na informatykę (WI i WE) otrzymałem status rezerwowego.

Orientuje się ktoś jak długa jest ta lista i jaką mam szansę zakwalifikowania się na Informatykę mająć 710 punktów?Na WE limit miejsc to 150 osób, a na WI 180.Teleinformatyka jest rezerwową opcją, bo mało tam programowania, a jednak wolałbym iść w tym kierunku :/.

Każda informacja się przyda, z góry dziękuję za pomoc :).
komentarz 8 lipca 2017 przez krab Nowicjusz (140 p.)
edycja 8 lipca 2017 przez krab
Hej, studiuję teleinformatykę i właśnie najtrudniej jest zdać egzamin z programowania (dokładniej z Algorytmów i Struktur Danych, które ciągną się przez 2 semestry, c++). Ogólnie, jak na kierunek związany też z telekomunikacją, sporo programujemy i programować jeszcze będziemy. Teleinformatyka to nie jest taki zły wybór, bo dodatkowo uczymy się o sieciach, co jest ciekawe. Poza tym, mamy jeszcze inne przedmioty związane z informatyką, jak Podstawowe Usługi Internetowe (1 semestr, nauka HTML, CSS), Architektura Systemów Komputerowych (2 semestr, nauka assemblera). Nie potrafię stwierdzić, na własnych doświadczeniach, co jest dalej. Polecam przejrzeć semestry: http://www.et.put.poznan.pl/index.php/pl/studenci/programstudiowweit/program-studiow/789-program-studiow-i-stopnia-teleinformatyka-studia-stacjonarne

a nóż ten kierunek jednak podpasuje ;) Oczywiście, kierunek najbardziej skupia się na sieciach/teleinformatyce/telekomunikacji, co nie zmienia faktu, że sporo z informatyką mamy związanego.
komentarz 9 lipca 2017 przez Madrox24 Początkujący (350 p.)
Dziękuję za wartościowy komentarz :). Chciałbym zapytać się o fizykę, rzeczywiście macie jej tam tak dużo? Nie przepadam za nią i nie jestem przekonany, czy dam sobie z nią radę. Czy nie mając żadnej wiedzy z fizyki, z lat poprzednich, jestem w stanie utrzymać się na kierunku? Dostałem się jeszcze na UAM (kierunek informatyka) i jeżeli mnie nie przerośnie fizyka, to chętnie wybrałbym teleinformatykę.
komentarz 9 lipca 2017 przez krab Nowicjusz (140 p.)
edycja 9 lipca 2017 przez krab
Jakieś elementy fizyczne przeplatają się zawsze, ale to jest chyba specyfika studiów politechnicznych. Jako odrębny przedmiot "fizyka", wprowadzili go nam w 2 semestrze i właśnie niedawno się skończył. Nie było ciężko, oczywiście łatwiej dla tych, którzy fizykę już mieli, ale ci, którzy się jej wcześniej nie uczyli, a nie olewali sobie sprawy i porobili czasem jakieś zadanka i uczyli się przed kolokwiami, dawali radę bez poprawek i mają już "z głowy" fizykę :) Także da się, jeśli tylko się chce :) W tych przedmiotach, gdzie jakieś konkretne zagadnienia z fizyki się przeplatają, tłumaczą to raczej od podstaw i nie ma problemu z nauczeniem i zdaniem. Wiem, że później będą trudniejsze przedmioty dotyczące też fizyki, ale to raczej ma niewiele związanego z tym, czy fizykę się miało w technikum/lo ;) Fizykę ma każdy kierunek, zazwyczaj w pierwszych semestrach, tak samo jak wszędzie jest matematyka, PP kładzie nacisk na matmę właśnie na początku i często taka matma jest "filtrem", aby odpadli na początku już ci studenci, którzy kompletnie sobie nie dają rady (u nas, prócz Algorytmów i Struktur Danych, to chyba właśnie matma była najtrudniejsza w 1 semestrze), ale akurat teleinformatyka ma wspaniałą Panią Doktor od Analizy Matematycznej i nie jest tak ciężko. Wybacz za taką zmianę tematu :D dodam tylko, że nie wolno się poddawać szczególnie w 1 semestrze, drugim też. Na początku może się wydawać, że jest ciężko, nie da się rady, wszystko szybko, dużo itp., ale później człowiek wchodzi w ten tryb "studenta" i wszystko staje się łatwiejsze, wie jak się uczyć i kiedy, kiedy odpuścić i pójść z kolegami na piwo :D mnie się te studia podobają i uważam, że to jest przyszłościowy kierunek i mamy tak naprawdę dwie furtki po nim, nie tylko ściśle teleinformatyczną. Informatyków jest bardzo dużo, teleinformatyków mających jeszcze spory zakres z wiedzy informatycznej już mniej ;) Ahh dużo tego wyszło, proszę pytać śmiało, jeśli są jeszcze jakieś wątpliwości :D

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2017 przez Kasia Malowany Nowicjusz (140 p.)
Dostalam sie na teleinformatyke, na informatyke na WI mam 770,5 a na WE 681 i w obu przypadkach rezerwowa.
komentarz 9 lipca 2017 przez dokolyski Początkujący (290 p.)
Chodziło mi o WI na PP.
komentarz 9 lipca 2017 przez krab Nowicjusz (140 p.)
przywrócone 9 lipca 2017 przez krab
Z tego co pamiętam, w poprzednim roku progi na informatykę na WI na PP były około 800 (na pewno nie mniej niż 800), jeśli nawet nie więcej, np. 820, niestety nie pamiętam tego dokładnie :) ale wtedy też była trudniejsza matura z rozszerzonych przedmiotów, więc teraz próg może, ale nie musi, być wyższy.
komentarz 10 lipca 2017 przez WlPx01 Obywatel (1,220 p.)
Dostałem się na WE. Mając 726 pkt, a 710 już się nie dostało. I miejsce się zwolni, bo chyba wybiorę UAM. :)
komentarz 10 lipca 2017 przez Madrox24 Początkujący (350 p.)
przywrócone 17 lipca 2017 przez Madrox24
Dlaczego decydujesz się na UAM, a nie na PP?
komentarz 11 lipca 2017 przez Kasia Malowany Nowicjusz (140 p.)
Kolega kolegi mial pare lat temu sytuacje, ze przeniosl sie z informatyki na politechnice na informatykę na UAMie, bo cos mu nie odpowiadalo na PP, ale musiałabym sie w to zaglebic aby wiedziec co :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 277 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,332 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Norbit Początkujący (270 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 308 wizyt

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,013 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...