• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Młody w tworzeniu

Object Storage Arubacloud
+1 głos
216 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2017 w HTML i CSS przez radek200112 Początkujący (400 p.)
Witam. Mam 15 lat i interesuję się informatyką, w końcu tutaj trafiłem :D Do chwili obecnej nauczyłem się kodowania stron www i zaczynam przygodę z CSS'em. Pytanie jest takie, co dalej? Łapać się od razu za Java Script czy zgłębić przyswojoną wiedzę, od razu mówię, że nie jestem typowym klepaczem kodu i lubię potestować #JakToDziała.

Czy z moim małym doświadczeniem i z takowymi umiejętnościami mógłbym już zrobić jakikolwiek mały projekcik?

Pozdrawiam, miłego dnia :D

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 czerwca 2017 przez niezalogowany
Witaj możesz próbować RWD -  Responsive Web Design

albo JSa - Java Script
komentarz 30 czerwca 2017 przez radek200112 Początkujący (400 p.)
Dziękuję :)
komentarz 1 lipca 2017 przez niezalogowany

Teraz mi się przypomniało. Możesz zajrzeć na przegląd technologii webowych. http://bit.ly/technologieWeb może dowiesz się czegoś ciekawego.

komentarz 1 lipca 2017 przez radek200112 Początkujący (400 p.)
Bardzo chętnie sobie poczytam. Jeszcze raz bardzo dziękuję
+1 głos
odpowiedź 30 czerwca 2017 przez PsychoButter Gaduła (3,630 p.)
Witaj

Zależy co chcesz robić jesli interesuje cię tworzenie stron to doszlifuj CSS a i naucz się RWD później zainteresuj się JS i naucz się JQuery

Jak chcesz tworzyć gry lub/i aplikacje webowe(i nie tylko) w mojej opini powinieneś zacząć uczyć się JS po opanowaniu podstaw bierz się za naukę frameworku JQuery. Jak gównym celem są gry polecam nauczyć się jeszcze phaser a.

Później polecam nauczenia się technologi back-endowej a przynajmiej podstaw np PHP lub NODE.JS
komentarz 30 czerwca 2017 przez radek200112 Początkujący (400 p.)
Aktualnie najbardziej zainteresowany jestem tworzeniem stron internetowych, chodź nie zaprzeczam, że gry również mnie bardzo interesują.

Dziękuję za na prawdę bardzo pomocną poradę :)
komentarz 30 czerwca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Dla początkującego myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie:

PHP + HTML + CSS + JS,

przy czym pod JS mam na myśli czysty JS, a nie od razu jQuery czy inne biblioteki. Naucz się języka, a potem bardzo szybko douczysz się potrzebnej w danej chwili biblioteki.

Na samym początku pewnie nie będziesz tego potrzebował, ale z czasem pomyśl o jakieś bazie, np. MySQL.

Dlaczego taki właśnie zestaw? Otóż dlatego, że jest to najpopuparniejszy komplet do webu i istnieje wiele for, blogów itp. gdzie znajdziesz pomocne informacje.
komentarz 1 lipca 2017 przez radek200112 Początkujący (400 p.)
Aktualnie na prawdę bardzo dobrze bawię się w CSS'ie :)

Myślę, że w najbliższych dniach przysiądę do Javy według Pana wskazań.
komentarz 1 lipca 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Po pierwsze to na forum nie "panuj" :) Tutaj możemy swobodnie się do siebie zwracać na Ty.

A po drugie to nie do Javy, tylko do JavaScript... Oba języki minimalnie się między sobą różnią... :)

 

A co do CSS to bardzo dobrze, że się z nim lubisz. Poczytaj sobie też o @keyframes co pozwoli Ci robić ładne animacje bez usilnego używania JS.

Życzę powodzenia w nauce i zapraszam do wrzucania na forum swoich projektów do oceny.
0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Najpierw doszlifuj CSS'a ;)
komentarz 30 czerwca 2017 przez radek200112 Początkujący (400 p.)
Dziękuję :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 391 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez noname3 Obywatel (1,180 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 354 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2017 w Grafika i multimedia przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 160 wizyt

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,782 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...