• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

dlaczego truskawki robią "fikołki"

Object Storage Arubacloud
+6 głosów
244 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2015 w Offtop przez jeremus Maniak (59,720 p.)
Pytanie dla odprężenia :)

Gotowałem dziś truskawki  ( na potrzeby kisielu )

Jak się juz woda zagotowała to truskawki rozpoczęły  "przewracac się do góry nogami",  i to wielokrotnie jedna  niewinna truskawka obracała się  z brzuszka na plecki i odwrotnie .

Dlaczego tak się dzieje ?

5 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 3 czerwca 2015 przez draghan VIP (106,230 p.)
Ja myślę, że to fizyka. :D

Nie wiem, czy to dobre wyjaśnienie, ale stawiałbym na "prądy" wody. Woda, która się podgrzewa, nabiera pewnej cyrkulacji w zbiorniku, np. takim granku. A truskaweczka dostaje się pod wpływ tego prądu, przewracając się - z początku - na plecki.
Przy czym trzeba zauważyć, że przy takim przewróceniu, sama zaburza przepływ cieczy... I po pewnym czasie znów musi, wraz z tym prądem wody, który jest podsycany przez temperaturę i przewracające się inne truskawki, obrócić się na brzuszek. :D I tak to się kręci. -.<

Do tego pewnie dochodzą czynniki takie jak zmiana składu truskawki - świeża ma inną wagę i "sprężystość", niż "wygotowana", co przekłada się również na jej fizykę zachowania. :D

Swoją drogą, świetne pytanie. :D A kisiel dobry? :>
komentarz 3 czerwca 2015 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
kisiel świetny. :)

odpowiedź niezła.
+1 głos
odpowiedź 3 czerwca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Stawiam, że to sprawka iluminatów.
komentarz 3 czerwca 2015 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
no nie wiem, drzwi były zamknięte :)
komentarz 3 czerwca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Jesteś w 100% pewien, że obserwowałeś te truskawki od momentu posadzenia do momentu zagotowania? Jeśli nie, to wszystko jest możliwe ;)
+1 głos
odpowiedź 3 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Stawiam na zjawisko konkwekcji :D
komentarz 3 czerwca 2015 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
ja z kolei kombinowałem w kierunku puszczania soku, i w związku z tym zmiany środka cieżkości truskawki
0 głosów
odpowiedź 3 czerwca 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
To jest Winna Tuska
0 głosów
odpowiedź 3 czerwca 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Według teorii kwantowej, która jest prawdziwa, wszystko jest możliwe.
komentarz 3 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Powstanie Zelent OS w sekundę też? XD
komentarz 3 czerwca 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Lepiej w -0s.
komentarz 3 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Hah kiedyś się bawiłem i najpierw obliczyłem że -0 wynosi 0, żeby zaraz obliczyć,  że jednak nie istnieje xD.A wystarczyło się pobawić z dzielenie przez 0 xD
komentarz 3 czerwca 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Dzielenie przez zero: Ile jest niczego w czymś?

No nie ma nic, jest nic.
komentarz 3 czerwca 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A zgadnij ile jest niczego w niczym. Ile chcesz! I to nie żart, mogę udowodnić :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 237 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 188 wizyt
pytanie zadane 10 października 2019 w Urządzenia mobilne przez Anri Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 331 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2019 w C# przez Hawaner Użytkownik (630 p.)

92,579 zapytań

141,431 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...