• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Karta sieciowa wi fi nie ma poprawnej konfiguracji protokołu nierozwiazany IP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,257 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Tamago Nowicjusz (120 p.)
Cześć!

Regulamin przeczytałem, wyszukiwarkę tematów zaliczyłem, mam nadzieję, że mnie nie zgnoicie za jakieś niedopatrzenia lub brak istotnych info.

Windows 10 zauktualizowany (ostatnia aktualizacja wczoraj wieczorem, ale po niej jeszcze dzisiaj działało wszystko)

Acer V3 574G 51KN

i5-5200U, GF 940M, 8GB ram, 1000 GB HDD
Router D Link DCM-704
Otóż od paru dni mam internet od TELKABU z wi fi.

Do tej pory wszystko działało aż miło, włącznie z dniem dzisiejszym. Jedyny problem był taki, że poza laptopem nie mogłem połączyć się na innym urządzeniu (smartfon). Wychodząc z domu odłączyłem listwę, do której wpięty był zasilacz routera, a po powrocie gdy podłączyłem z powrotem do prądu, telefon, który miał włączone wi fi po raz pierwszy połączył sie z moją siecią, tyle, że teraz z lapkiem mam problemy.

W prawym, dolnym rogu, przy ikonce sygnału widnieje żółty trójkącik. Napis "brak internetu, zabezpieczone". Oczywiście odłączanie routera i reset kompa nic nie pomogły.

Przeszukałem internet w celu znalezienia rozwiązania problemu, włącznie z tymże forum i to, co znalazłem i zrobiłem, to:

Diagnoza problemu w ustawieniach, która brzmi jak w temacie, czyli "karta sieciowa wi fi nie ma poprawnej konfiguracji protokołu nierozwiązany IP"

Następnie komendy w administratorskim wierszu polecenia:

netsh winsock reset

netsh int ip reset (restart komputera i zero poprawy)

Potem - netsh int ip reset c:\reset_log.txt

Potem po kolei:

ipconfig/release (komunikat ze nie można przeprowadzić operacji kiedy ethernet/połączenie lokalne/bluetooth są odłączone ale i niżej pojawiają sie jeszcze napisy, których nie rozumiem [przepisać je tutaj, czy nie są istotne?])

ipconfig/renew (ten sam komunikat, co przy poprzedniej komendzie, ale juz bez tych dalszych napisów)

ipconfig/flushdns (tu juz komunikat o sukcesie)

Oprócz tego uruchomiłem resetowanie sieci w ustawieniach czyli, jak mniemam reinstalke sterowników karty sieciowej. Tu również zero poprawy.

Serio, zgłupiałem już i nie wiem co jeszcze mógłbym zrobić. Przeglądam starsze tematy, ale w sumie nie widziałem wpisu z IDENTYCZNYM problemem jak mój, dlatego boję się za bardzo kombinować z ustawieniami. Muszę bowiem zaznaczyć, że jestem absolutnym, zupełnym laikiem komputerowym i w zasadzie umiem tylko obsługiwać przeglądarkę internetową i instalowac oraz uruchamiać programy.

Rozumiem, ze problem leży w komputerze, skoro smarfon normalnie się łączy z netem? Czy to nie dziwne, że akurat teraz jest to możliwe, kiedy laptop przestał się łączyć? Ma to jakiś związek? A może czegoś istotnego nie napisałem, co by pomogło w rozwiązaniu problemu? I czy jest to problem, który taki bezmózg komputerowy jest w stanie rozwiązać sam, czy może lepiej oddać tę sprawę w ręce informatyka?

Pomożecie?

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2017 przez niezalogowany
Rozumiem że łączysz się po wi fi laptopem.

A spróbuj włączyć się balem w ruter czy po kablu pójdzie.

Mniemam że nie majstrowałeś w ustawieniach rutera w filtracji adresów MAC?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 7,441 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 8,531 wizyt

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,878 komentarzy

62,012 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...