• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ratunek na zawirusowany komputer

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
685 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2017 w C# przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Witam.

Chciałem sobie zainstalować antywirusa z crackiem stąd: darkwarez.pl/forum/programy/16021-eset-nod32-smart-security-85.html

Wybrałem wersję najnowszą 10 i niestety okazało się to wirusem, po instalacji zrestartowałem komputer i po ponownym uruchomieniu prawdopodobnie odpaliło się to gówno strasznie zamula to komputer i nawet nie mogę zdążyć się zalogować bo po kilku sekundach się zawiesza komputer. Próbowałem przywrócić komputer z punktu przywracania bootując windowsa z pendriva, niestety jest jakiś error i to nie pomogło. Jak się tego czegoś pozbyć z poziomu linuksa? Da się jakoś w linuksie zrobić aby w windows wywalić tego trojana z autouruchamiania? Jak się dostać z poziomu linuksa do rejestru windowsa?
komentarz 12 czerwca 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Jak już go odpaliłeś to tylko specjalistyczne programy są w stanie ci pomóc. Zamula ci komputer, bo prawdopodobnie infekuje on kolejne pliki. Pełny skan dobrym antywirusem powinien pomóc. Możesz pobrać Kaspersky w wersji testowej i przeskanować. A co do samych antywirusów to masz bardzo dobre darmowe takie jak AVG czy COMODO.
komentarz 12 czerwca 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Coś chyba mocno to gówno namieszało, odpaliłem w trybie awaryjnym przeskanowałem antywirusem, znalazło i usunęło 16 wirusów. Następnie jeszcze dla pewności wszystkie programy uruchamiane w autostarcie odznaczyłem,

Niestety nic to nie pomogło nadal około 10 sekund po pokazaniu ekranu logowania system się zawiesza, choć myszka działa, ale nic na nią nie reaguje, nawet gdy zasilanie odepnę to się ikonka nie zmienia, jedyne co działa to touchpad i manipulowanie jasnością ekranu :D

Nie chcę robić reinstalki systemu, jak to naprawić?
komentarz 12 czerwca 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Nie pamiętam jak to się nazywało, ale z konsoli odzyskiwania windows możesz na nowo zainstalować komponenty systemu windows. To właśnie takie coś zrób.
komentarz 12 czerwca 2017 przez Eryk Chojnacki Obywatel (1,420 p.)

A co do samych antywirusów to masz bardzo dobre darmowe takie jak AVG czy COMODO.

Ostatnio antywirus COMODO automatycznie przesłał do kwarantanny połowę moich gier ze Steama, więc tej jednostki nie polecam.

komentarz 12 czerwca 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Możesz je odblokować. Mi nie sprawia żadnych problemów bardzo dobry antywirus i polecam.
komentarz 12 czerwca 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
A poszłoby coś takiego aby na chama skopiować katalog system z nowo zainstalowanego systemu do mojego zepsutego?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 czerwca 2017 przez niezalogowany
Pobieranie antywirusa z warezu... Gratuluję pomysłowości.

Pobierz sobie jakieś AVG Rescue CD i przeskanuj dysk. Jak system odpala się w trybie awaryjnym, to możesz próbować usunąć wirusa z tego poziomu (chociaż mogą się pojawić problemy typu brak uprawnień, live cd będzie szybsze i prawdopodobnie bardziej skuteczne).

Da się edytować rejestr Windowsa pod Linuxem, ale nie jest ci to potrzebne w tym przypadku.
komentarz 12 czerwca 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
chciałem się dostać do rejestru aby z autostartu wywalić tego wirusa, ale okazało się że mogę to zrobić w trybie ratunkowym bo on działa. Niestety wywalenie z autostartu nic nie pomogło :( skanowanie antywirusem też nic nie pomogło(choć coś tam powywalało).

A co do pomysłowości to potwierdzam, jestem pomysłowy ;D Nawet nie sprawdziłem czy instalka jest wirusem bo antywirusa nie miałem :C Pomyślałem sobie że po zainstalowaniu antywirusa za pomocą tej magicznej instalki pousuwam wszystkie wirusy które się z nią zainstalowały, niestety mój genialny plan zawiódł.
0 głosów
odpowiedź 12 czerwca 2017 przez mitsuukurinaa Bywalec (2,790 p.)
pobierz spybota i malware i zeskanuj

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 92 wizyt
pytanie zadane 14 września 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez naimad Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 373 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2023 w Bezpieczeństwo, hacking przez karotoja Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 730 wizyt
pytanie zadane 15 października 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

92,620 zapytań

141,471 odpowiedzi

319,796 komentarzy

62,002 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...