• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux serwer, coś zamiast LAMP i nginx, jak to jest z tym dockerem?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
615 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Mich Początkujący (340 p.)
edycja 4 czerwca 2017 przez Mich
CZEŚĆ !!

Strasznie, nie miłosiernie mnie wkurza LAMP, obecnie mam ubuntu 14.04.. Próbowałem z bilion-dwieście razy zainstalować domyślnego najprostszego LAMP z terminala, i nie wiedzieć czemu nie działa mi phpmyadmin w przeglądarce, nie wiem czego to jest kwestia... Może przeglądarki.. Albo jakiegoś błędu w konfiguracji... Próbowałem na dwóch przeglądarkach i nic...

Zgodnie z powyższym.. Mam pytanie, jak ewentualnie  dobrze skonfigurować nginx.. Proszę o wyjaśnienie łopatologiczne, ponieważ jak zrobiłem według instrukcji na jednej ze stron internetowych to też nie działa wszystko tak jak należy, niestety :(

I wreszcie, główny cel mojego posta.. jak to jest z tym dockerem.. pytam w kontekście stawiania serwera.. Ważne to ostatnie pytanie kieruje do osób, które się zajmują dockerem na codzien lub mają jakieś szersze obeznanie z tym czymś.. Jeżeli coś pomyliłem i tego środowiska w ogóle się nie używa w kontekście serwerów to proszę o wyprowadzenie z błędu..
Łącze pozdrowienia, Michał ;) :) :)

 

PS.:
W koncu odinstalowałem NGIXA i zainstalowałem LAMP, tylko że miałem php w wersji 7.1 na kompie zanim instalowałem od zera, i tego PHP już nie ruszałem.. ;)
komentarz 4 czerwca 2017 przez Mich Początkujący (340 p.)
The apache2 configtest failed.
Output of config test was:
apache2: Syntax error on line 140 of /etc/apache2/apache2.conf: Syntax error on line 3 of /etc/apache2/mods-enabled/php7.1.load: Cannot load /usr/lib/apache2/modules/libphp7.1.so into server: /usr/lib/apache2/modules/libphp7.1.so: cannot open shared object file: No such file or directory
Action 'configtest' failed.
The Apache error log may have more information.
invoke-rc.d: initscript apache2, action "restart" failed.
Konfigurowanie pakietu dbconfig-common (1.8.47+nmu1) ...
Konfigurowanie pakietu javascript-common (11) ...
apache2_invoke javascript-common: already enabled
Action 'configtest' failed.
The Apache error log may have more information.

Dodam, że wywaliło mi coś takiego, jak instalowałem phpmyadmin :)

Ktoś coś jakieś pomysły?
komentarz 4 czerwca 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Spróbuj:

apt-get install libapache2-mod-php7.0
komentarz 4 czerwca 2017 przez Mich Początkujący (340 p.)
sprawdziłem i dalej nic, przemelił.. ale nie naprawiło problemu i tak dzieki
komentarz 4 czerwca 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Dziwne.

Na świeżym jak bułeczki o szóstej rano mint'cie wszystko poszło gładko.

hakim@hakim-desktop ~ $ sudo su
[sudo] password for hakim:
hakim-desktop hakim # cd Downloads/
hakim-desktop Downloads # ls
xampp-linux-x64-7.1.4-0-installer.run
hakim-desktop Downloads # chmod 777 -R xampp-linux-x64-7.1.4-0-installer.run
hakim-desktop Downloads # ./xampp-linux-x64-7.1.4-0-installer.run
hakim-desktop Downloads #

 

Tak samo miałem na innych systemach, a korzystałem z wieeeelu. :-)

Ps. Ta, wiem, te -R tutaj zbędne - Tak jakoś się wpisało. :D
komentarz 4 czerwca 2017 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

The apache2 configtest failed.
 

Myślałem, że rozmawialiśmy o nginxie?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
No to może zacznij od początku co zainstalowałeś. Bo niby piszesz że LAMP a pytasz jak konfigurować nginx. Jak chcesz nginh to instaluj LNMP. Ja instaluję po prostu to co potrzebuję i mam sprawdzone, czyli: php, lighttpd, mariadb, phpmyadmin. Po instalacji wszystko trzeba skonfigurować. Napisz co instalowałeś i co na chwilę obecną działa.
komentarz 4 czerwca 2017 przez Mich Początkujący (340 p.)
Już w ogóle dzięki za odpowiedz
TO jest tak, nginxa już odinstalowałem, bo się wkurzyłem, i zainstalowałem znowu LAMP. Tylko warto podkreślić, że zanim zainstalowałem LAMP miałem na kompie już zainstalowane z repo PHP w wersji 7 czyli tego już nie odinstalowywałem tylko zostawiłem ;) nie rozumiem czemu ten je phpmyadmin nie działa niestety

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,237 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 951 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 17 października 2017 w SQL, bazy danych przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...