• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki laptop w cenie 2-4tys

Object Storage Arubacloud
0 głosów
561 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Witam,planuję wymienić swój stary laptop na nowy. Laptopa nie będę używał do jakichkolwiek gier,ale planuję na nim głównie programować w javie/c++. Od października rozpoczynam studia, więc pewnie będzie mi potrzebny na uczelni. Jaki sprzęt polecacie,żeby laptop nie wyglądał jak tandeta i był całkiem wydajny. Jeśli chodzi o żywotność baterii to nie musi być ona zabójczo długa. Generalnie ważne jest dla mnie to,żeby jak najmniej wydać a mieć stosunkowo dobry sprzęt.Myślę,że w cenie ok. 3tys. zł coś mi ciekawego polecicie. Powyżej 4 to już raczej przesada jak na laptopa, przynajmniej takie jest moje zdanie
komentarz 12 maja 2017 przez Benek Szeryf (91,110 p.)
Czy laptop ma być z systemem Microsoftu? Jeśli tak, to jaki preferujesz?
komentarz 12 maja 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
tak, myślę że najlepiej najnowszy czyli WIN 10

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
1. Na studiach zazwyczaj dostaniesz darmową wersję Windowsa oraz wiele osób używa linucha, który jest darmowy.

2. Z włąsnego doświadczenia wiem, że warto patrzeć na to by obudowa była metalowa i ogólnie wytrzymała - po kilku miesiącach noszenia go na uczelnie zrozumiesz.

3. Jeżeli na studiach stanie Ci się coś z laptopem a musisz oddać projekt nawet na za tydzień to często możesz być przez to za przeproszeniem w dupie. Firmy takie jak np. ASUS reklamują/naprawiają Ci go co najmniej 3 tygodnie. Firmy takie jak DELL robią to w ciągu 24h lub dają Ci nowego laptopa na zmianą ze zgranymi danymi - co prawda w tych firmach płaci się za markę, ale warto.

4. Skoro nie planujesz grać w jakiekolwiek gry, a tylko programować to po co wydawać aż 4 kafle na laptopa. Lepiej kupić coś za góra 2, a wcześniej zmienić ;)

 

Dokładnego modelu Ci nie polecę, bo nie siedzę aktualnie w tym.
komentarz 12 maja 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
No mi chodzi głównie o jakość wykonania a z reguły laptopy za ok.2 tys mają wysokie parametry, porównywalne do tych dwukrotnie droższych albo i nawet większe, ale za to jakość wykonania jest beznadziejna.
komentarz 12 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
500 zł chodzi używany DELL który jest po prostu klasykiem laptopów "na uczelnię". Jak przypomnę/znajdę model to tutaj wpiszę.
komentarz 12 maja 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
ale za te pieniądze nie kupię fajnego laptopa. Nie chodzi mi o jakieś cacko,ale o w miarę dobry,elegancki laptop,który bedzie dodatkowo ciekawą ozdobą na biurku.
komentarz 12 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
No jak Twoim głównym parametrem przy wyborze laptopa to, żeby był "fajnym laptopem"" i "ciekawą ozdobą na biurku". To może ten różowy dla Pani?
komentarz 12 maja 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
wiedziałem,że pojawią się jakies dziwne komentarze. Chodzi mi o to,że potrzebuję laptopa na czasie,o wysokiej jakości wykonania z parametrami wystarczającymi do codziennego przeglądania Internetu,pisania programów itd.
komentarz 12 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
1. Nie masz pojęcia o jakim laptopie Ci wspomniałem, ale jest zły bo za tani. Co, nie będziesz mógł się ceną znajomym pochwalić? A chodziło mi o dell 4200 w środku z 5GB ramu, SSD.

2. Na czasie to możesz mieć telefon czy ubrania. Laptop masz dla parametrów, a nie wyglądu.

3. Dziwisz się, że "dziwne komentarze". A co mam doradzić Ci na który model będę się małolaty ślinić czy czego oczekujesz...
komentarz 12 maja 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Nie kupuję laptopa dla szpanu, tylko żeby nie wkurzał mnie jego wygląd
+1 głos
odpowiedź 12 maja 2017 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
Jako alternatywę do nowych maszyn sugeruję zastanowieniem się nad poleasingowym laptopem biznesowym, np. Thinkpady X230-X240, T430-T440. Są bardzo cenione przez programistów za dobrą jakość wykonania, naprawialność/wymienialne komponenty i bardzo wygodną klawiaturę. Mimo upływu lat procesory spokojnie nadążają (równo lub kilka procent wolniej) za nowymi procesorami mobilnymi typu i5-7200U (głównie dlatego, że seria U ma kilkukrotnie mniejszą moc). Cena za niezłej jakości poleasingowy model, może nawet z SSD, nie powinna przekroczyć 2000-2500zł.
komentarz 12 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ja kupiłem T430s i mogę polecić. Razem z dyskiem SSD 240GB i 8GB pamięci RAM zapłaciłem 1500zł, a komputer śmiga i jak na moje potrzeby wystarczający smiley

komentarz 12 maja 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
t440 byłby dla mnie ok,gdyby miał 15,6" , albo coś koło tego, boję się,że 14 może być za mały.
komentarz 12 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Też się obawiałem tego, że będzie za mały, ale jak na moje oko to jest idealny wink

0 głosów
odpowiedź 12 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
seria lenovo y50-70, w zależności od "bebechów" cena będzie różna, 4k za lapka to dobra cena, 15 cali full hd, core-i7, 8gb ram, 256ssd, 980gtx, ekran led ips
komentarz 12 maja 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
zastanawiam się nad jeszcze jedną opcją trochę bardziej ryzykowną,ale wbrew pozorom ona może mieć sens. Mianowicie,może kupiłbym jakiś laptop poleasingowy w cenie ok 3 tys.zł, bo szczerze mówiąc to 2 letnia gwarancja producenta przy zakupie nowego laptopa jest mi nieprzydatna.Niektórzy niby z tego korzystają,ale np. u mnie w rodzinie jeszcze nikt nie skorzystal z gwarancji na jakikolwiek sprzęt. W przypadku używanego laptopa mógłbym mieć więcej za mniej. Oczywiście w grę wchodziłby tylko sprzęt uzywany max 1 rok
0 głosów
odpowiedź 12 maja 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć :)

Mój przypadek.

Jestem w podobnej sytuacji.

Wlazłem do jednego z serwisu zajmującego się też sprzedażą.

-Potrzebuję laptopa,RAM minimum 4GB,procesor jakiś i5,ma być lekki.

-Interesuje mnie cena (poleasingowy)

-Zaraz coś poszukamy,taki za 1030 może być?

-Tak,dokupię sobie jakiś dysk ssd a ten z laptopa wykorzystam jako zewnętrzny.

-A tak przy okazji zapytam,jaki system jest na tym lapku?

-Windows7

-Legalny?

-Tak.

Koniec rozmowy.

Podsumowanie.

Ostatnimi czasy musiałem "przeprosić się" z Windowsem ponieważ w mojej pracy wymyślono arkusz pod exela(kalkulator) który używa makr.Tych makr nie jest w stanie obsłużyć Libreoffice,nie wiem dlaczego ale domyślam się.

Na dysku SSD zainstaluję Win7 oraz Debiana.

Koszt przedsięwzięcia ok 1300zł do tego muszę kupić "msoffica" niekoniecznie najnowszego.

Laptop w domu będzie będzie pracował na dwóch ekranach(monitor+matryca)

W terenie wiadomo.

Oglądałem laptopy w sklepach i wyglądają jak plastikowe,drogie zabawki które za chwilę się rozsypią.

Mój komentarz proszę potraktować z lekkim przymrużeniem oka.

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 12 maja 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Ankieta personalna - jak napisać prośbę o pomoc w wyborze laptopa

A może by tak trochę konkretów ;) ?

Lenovo ThinkPad L470 - aktualnie niedostępny (co dobre zawsze szybko znika) ale może z nową dostawą być nawet tańszy bo dolar ostatnio spadł.

0 głosów
odpowiedź 13 maja 2017 przez niezalogowany
W takiej cenie, ani chwili nie zastanawialbym sie nad sprzetem Apple. Odkad uzywam tych komputerow to nawet nie zerkam w strone Windowsow ;) Komputer dziala szybko i jest perfekcyjny pod kazdym wzgledem - bedziesz zadowolony.
komentarz 13 maja 2017 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Nigdy nie miałem żadnego urzadzenia z tej firmy.Nie wiem jak jest z dostępnością programów pod ten system.Weź pod uwagę,że na studiach pewnie będę używał jakiś programów typowo inżynierskich i nie wiem czy bedzie tak łatwo zdobyć programy.Jak myślisz?
komentarz 6 czerwca 2017 przez niezalogowany
Mozna sie zorientowac przed zakupem, czy jest jakies konkretne dedykowane oprogramowanie. Generalnie ja nie mialem problemu z zadnym oprogramowaniem odkad mam ten sprzet.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 653 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,317 wizyt

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,012 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...