• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Opłacalność kopania kryptowalut

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,226 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2017 w Offtop przez ignacjusz Bywalec (2,390 p.)
Witam, jestem nowy w temacie kryptowalut. Stąd moje pytanie: czy opłaca się kopać kryptowaluty teraz? Wiem, że np. w 2012 kopanie bitcoinów było łatwe i przyjemne. Teraz ta wluta kosztuje ~5000 zł. Czy są jeszcze takie waluty, które są opłacanle do kopania? Czym kopać? Dla zbadania tematu założyłem konto na litecoinpool.org i przez 12 h wykopałem 0.00012735 LTC.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2017 przez niezalogowany
edycja 30 kwietnia 2017

Hej,

nie jestem w temacie mega mocno, ale sam ostatnio się orientowałem.

Sprawa wygląda tak, że ilość danej kryptowaluty jest ograniczona. Im więcej jej jest "odkryte" (wykopane) przez innych tym z czasem trudniej ją "kopać" - tzn. trzeba posiadać większą moc obliczeniową. Są specjalne koparki (hardware) pod usb np., które zużywają mało prądu w stosunku do uzyskanej mocy obliczeniowej.

LTC jest dwa razy więcej niż BTC, ostatnio skacze w górę, jest prawdopodobieństwo, że wystartuje powyżej $20 za 1 LTC.

Ale wracając, to liczyłem, że nieopłacalne jest kopanie dla szarego użytkownika, ponieważ koszty prądu zjedzą to, co jesteś w stanie zarobić na danej kryptowalucie. Jak znajdę stronę liczącą opłacalność to Ci podeślę

Co do Twojego wydobycia... nie wydobyłeś przez 12h nawet GROSZA ( 0.01PLN) - kurs aktualny to ok. 60zł za 1LTC. Prosta matematyka: 0.00012735 x 60 = 0,007641zł - a 12 godzin grzałeś kompa.

Polecam Ci przy okazji forum typowo związane z kryptowalutami i osobami z większą wiedzą na ten temat: https://forum.bitcoin.pl/

komentarz 30 kwietnia 2017 przez ignacjusz Bywalec (2,390 p.)
Wiem, że istnieje ograniczona ilość danej waluty, a kopałem w domu eksperymentalnie, dla doswiadczenia. Dziękuję za odpowiedź
komentarz 30 kwietnia 2017 przez ignacjusz Bywalec (2,390 p.)
Uważasz, że opłaca sie inwestować w ltc?
komentarz 2 maja 2017 przez niezalogowany
jeśli chodzi o LTC to trzymam jakąś ilość z nadzieją, że wzrośnie (nadzieja potwierdzana przez doświadczonych graczy z forum bitcoin.pl) ale to nadal tylko nadzieja ;) nic pewnego. tylko że ja kupiłem jak było za około $11, więc mam trochę pole manewru i wycofania się w tej chwili, aby nie stracić. Codziennie obserwuje co się tam wyrabia i  czytam forum. Zobaczymy :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 396 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 985 wizyt
+3 głosów
1 odpowiedź 429 wizyt
pytanie zadane 3 września 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,583 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...