• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ubuntu 14.04LTS i 2 ekrany

Object Storage Arubacloud
0 głosów
788 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Rodzyn Użytkownik (980 p.)
edycja 26 maja 2015 przez Rodzyn
Witam wszystkich ;)

Otóż po paru próbach posiadania 2 sterowników do kart graficznych, już bez pomysłu postanowiłem napisać tutaj.

Sprawa wygląda w ten sposób iż na sterowniku od X Servera (otwartego, rozwijanego przez społeczność) wszystko działa git, poza tym iż ewidentnie widzę tą mniejszą wydajność co niestety powiem szczerze, przeszkadza mi.

Karta dedykowana to nVidia GTX 650 Ti 2GB, a zintegrowana na procesorze Intel Pentium G2130 - http://ark.intel.com/pl/products/71052/Intel-Pentium-Processor-G2130-3M-Cache-3_20-GHz

Tak więc, po zainstalowaniu sterownika do nVidii, obraz czy też wydajność zdecydowanie się poprawił, niestety drugi ekran nie jest w ogóle wykrywalny (drugi jest na zintegrowanej grafice)

Jak temu zaradzić? Czy czeka mnie wybór pomiędzy niestety sterownikiem otwartym a przejściówką z D-SUB na DVI ;P
 

Z góry dziekuję za pomoc ;)
Pozdrawiam
Dawid

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2015 przez chris Gaduła (3,680 p.)
Jeżeli masz zainstalowne sterowniki spróbuj zainstalować program o nazwie " RandR " , który używany jest, aby włączyć drugi monitor . (LXDE) Jest w Preferencje> Ustawienia monitora , a nazywa się " lxrandr " . Po włączeniu w drugim monitorze będą odzwierciedlać siebie. Od Synaptics pobrać program o nazwie ARandR , które pozwoli Ci skonfigurować stronę monitorów obok siebie , a następnie zapisać te ustawienia do pliku na dysku , więc można sobie przypomnieć po restarcie.

Przetłumaczone z jakiegość zagranicznego forum. Działało to na starzej karcie graficznej Nvidia.
0 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Odpiszę Ci jak to u mnie wygląda.Karta GeForce 7300 GT (stara :) Ma dwa wyjścia na D-Sub i DVI.Do nich podłączyłem monitory.Sterowniki Nvidia ściągnąłem ze strony nvidia.com.Dla mojej karty był to sterownik NVIDIA-Linux-x86_64-304.131.run.Po prawidłowym zainstalowaniu,w kde lub innym środowisku graficznym znajdziesz coś o nazwie nvidia-settings.Reszty już się domyslisz :).Bardzo pomocnym też jest programik arandr.Pozdrawiam myślę że pomogłem :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,652 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 5,065 wizyt

92,632 zapytań

141,502 odpowiedzi

319,882 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...