• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona internetowa - darowizny, podatki te sprawy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
381 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z darowiznami od użytkowników strony/bloga. Głównie chodzi mi o podatki oraz sposób realizacji tego. Myślałem o przycisku PayPal, ale może są jakieś lepsze sposoby na monetyzację strony? Reklamy raczej nie wchodzą w grę bo to psuje wygląd strony. Robiłem mały research w google, ale nadal jestem zdezorientowany i nie wiem czy to wszystko jest aktualne. Nie mam o tym zielonego pojecia niestety.

Znalazłem takie informacje:
 

Wysokość kwot wolnych od podatku od darowizn

Podatkowi nie podlega nabycie majątku w drodze darowizny o czystej wartości nieprzekraczającej kwoty wolnej, która wynosi:
9637 zł - dla osób należących do I grupy podatkowej,
7276 zł - dla osób należących do II grupy podatkowej,
4902 zł - dla osób należących do III grupy podatkowej.

Zatem rozumiem, że była by to Grupa III: pozostali nabywcy.

Dalej:
 

Przy obliczaniu kwoty wolnej od podatku sumuje się wartość rynkową otrzymanej darowizny z wartością rzeczy i praw majątkowych nabytych przez obdarowanego od tej samej osoby (np. tytułem darowizny, nieodpłatnego zniesienia współwłasności) w okresie 5 lat poprzedzających rok, w którym nastąpiło nabycie ostatniej darowizny.

Czyli kwota wolna od podatku jest gdy darowizny nie przekroczą 4902zł od jednej osoby w ciagu 5lat :O ?

Jednak z tego:

Musimy jednak pamiętać, że nawet jeśli nasze dochody wynoszą mniej lub tyle ile wynosi kwota zwolniona z opodatkowania, wciąż jesteśmy zobligowani do tego, by dostarczyć do urzędu skarbowego deklarację podatkową. Odpowiedniego druki PIT nie musimy przedkładać jedynie wtedy, kiedy nie uzyskaliśmy żadnych przychodów i nie prowadzimy działalności gospodarczej.

wynika, że nadal musimy deklarować wszystkie zarobki dla US, nie ważne czy podlegamy podatkowi czy nie :< ? 

Kto jest w temacie, proszę o rozwianie moich wątpliwości ;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2017 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Mamy nowy rok i podobno są jakieś zmiany ale nie siedzę w tym na bieżąco. Najbezpieczniej jest udać się do najbliższego US zapytać i poprosić to najlepiej na piśmie. Z tego co ja się orientowałem musisz rozliczyć się z US obojętnie ile dostaniesz, a potem złożyć odpowiedni PIT w okresie rozliczeniowym. W Naszym Państwie nie ma nic za darmo ;)
komentarz 27 stycznia 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Dzięki za odpowiedź. Czekam jeszcze, może ktoś inny się wypowie, jak nie to tak jak mówisz udam sie do US ;)

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 331 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2023 w Offtop przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
+6 głosów
1 odpowiedź 328 wizyt

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,844 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...