• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

(Borland Builder) Co i jak mam ustawić żeby tekst w Label1 był czarny na zewnątrz i miał jakiś kolorek w środku?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
136 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2015 w C i C++ przez TheSadSmile Użytkownik (870 p.)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 maja 2015 przez niezalogowany
Oj, coś mi się wydaje, że nie ma takiej funkcji :( Ale możesz zrobić dwa Labele i jeden ustawić na kolor w środku, a drugi będzie obwódką (drugi daj pod pierwszy i drugi ma być większy niż pierwszy), albo zrobić w GIMP-ie obrazki, a jak chcesz żeby tekst się zmienił, to do Image byś musiał zmienić poprostu obrazek ;)
komentarz 21 maja 2015 przez TheSadSmile Użytkownik (870 p.)
Zastanawiałem się nad dwoma labelami, ale stwierdziłem że nie chce mi sie robić drugiej :D Ale robić te zdjęcia to jeszcze więcej roboty... Mimo to dzięki za pomysł z tymi zdjęciami ;) Na 100% kiedyś skorzystam z tego pomysłu.
komentarz 21 maja 2015 przez niezalogowany
Oj no bez przesady, GIMP nie gryzie ;P
komentarz 21 maja 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
gimp? mnie gryzie, kompletnie go nie ogarniam, nawet nauczyciel informatyki stwierdził, że ten program ma beznadziejny interfejs. Na razie wystarczy mi paint, tam też da się to zrobić.
komentarz 21 maja 2015 przez TheSadSmile Użytkownik (870 p.)
Gimp jest dobry, ale trzeba umieć się nim obsługiwać. Ja też najpierw nie ogarniałem, ale gimp to naprawdę dobry program ;)
komentarz 21 maja 2015 przez niezalogowany
Oj, a skoro GIMP jest już bardzo zaawansowany, to sobie pomyśl o Photoshopie :O Kolega ma pirata :3 Ja się GIMP-a uczyłem z tej strony http://www.gimpuj.info/ Polskie forum GIMP-a, wejdź na zakładkę Tutoriale i weź naprzykład Efekty tekstowe, a potem np. chromowany tekst. Oczywiście jeśli chcesz się nauczyć fajnych rzeczy, a polecam ;)
komentarz 21 maja 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Photoshopie? Uwierz mi, gimp jest o wiele trudniejszy, używałem obu.
komentarz 22 maja 2015 przez niezalogowany
O_O A to ciekawe, wiem że Photoshop jest płatny, dzięki czemu można się dymyślić, że jest bardziej zaawansowany, a tu taka niespodzianka... No nie wiem, bym musiał spróbować obu ;)
komentarz 22 maja 2015 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
Nie powiedziałem, że jest mniej zaawansowany :) jest po prostu bardziej oczywisty, intuicyjny.
komentarz 22 maja 2015 przez niezalogowany
No w sumie tak :3 I to szare, oszczędzające oczy tło... Ale ja mam GIMP-a i (jak na razie) zostanę przy nim :P

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 469 wizyt
pytanie zadane 22 września 2017 w C i C++ przez Resmittieno Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 560 wizyt
pytanie zadane 3 października 2018 w HTML i CSS przez Karol.99 Użytkownik (550 p.)

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,004 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...