• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Microsoft Excel - dodanie znaku do wybranych komórek.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
14,689 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Caspariano Użytkownik (760 p.)
Cześć, szukam już od godziny na necie ale nic mi nie działa, albo działa źle.
Mam dane w excelu i do zaznaczonych przezemnie komórek chciałbym dodać przed każdym ciągiem jeden znak np.
- w polu A1 i Z10  mam dane "123456789" "548268759".
- przed każdym z tych ciągów chcę dodać znak "L"
Próbowałem używać różnych funkcji i spoko, ale nie działają w przypadku kiedy komórki które chcę formatować nie występują w jednym ciągu, są nieregularnie usytuowane w dokumencie.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2017 przez Grzegorz247 Użytkownik (820 p.)
wybrane 24 lutego 2017 przez Caspariano
 
Najlepsza

Poniżej makro które do zaznaczonych komórek dodaj literę L z przodu.


Sub dodaj_txt()

Dim c As Range
Dim con, typ As String

typ = TypeName(Selection) 'przypisanie typu zaznaczonego obiektu

If typ = "Range" Then 'jeżeli zaznaczony obiekt nie jest Range to nie wykona procedury łączenia
    For Each c In Selection
        con = "L" & c.Text
        c.Value = con
    Next c
Else
    MsgBox "Ups! zaznaczyłeś " & typ & ", amiały być komórki :)"
End If

End Sub

 

0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)

Jakich konkretnie funkcji próbowales? Najbardziej odpowiednia wydaje sie ta.

komentarz 16 stycznia 2017 przez Caspariano Użytkownik (760 p.)
tej funkcji właśnie używałem. Tylko mój problem polega na tym że nie wiem jak to zastosować do wszystkich komórek, już tłumaczę.
funkcje działają na dane komórki
np. A1 = "L" + A1.
i zadziała tylko dla komórki A1, jeśli będę chciał wkleić wartość do innych komórek, wszystkie będą miały identyczne wartości. Chyba że istnieje operator odnoszący się do pola na którym się działa.
np. komórka_na_której_przeprowadzane jest działanie = "L" + komórka_której_...

Albo jakieś makro, tylko się na tym nie znam.
komentarz 16 stycznia 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Z tego co mi wiadomo pole w excelu moze miec albo postac wartosci albo formuly. Jesli pole ma wartosc "123123123"  to proba dodania formuly wymaze poprzednia wartosc.

Wobec tego musisz po prostu poswiecic kolejny wiersz na "przerobione" pole. W ten sposob.

https://gyazo.com/11842a03605fc02aaa63c6a52f2bb0b8
komentarz 17 stycznia 2017 przez Caspariano Użytkownik (760 p.)

Tak jak pisałem takie rozwiązanie nie wchodzi w grę gdyż 

komórki które chcę formatować nie występują w jednym ciągu, są nieregularnie usytuowane w dokumencie

komentarz 17 stycznia 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
W jaki sposób chciałbyś wobec tego wprowadzać formułę? Do każdej takiej komórki oddzielnie? Czy dane są otoczone jakimiś innymi?
0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2017 przez Grzegorz247 Użytkownik (820 p.)
Niestety ale nie możesz napisać formuły w komórce do której chcesz dodać znak "L" musisz to zrobić w innej komórce.

Inna opcja to napisanie makra które to zrobi.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Rappa2 Obywatel (1,540 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 229 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 793 wizyt

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,983 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...