• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przekierowanie portów, switch

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,099 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
Witam, mam takie pytanie -> czy switch robi rozgłoszenia ARP? Załóżmy, że mam w sieci dwa komputery podłączone do switcha a ten switch z portem lan routera który jest bramą domyślną. Robię przekierowanie portów na routerze na konkretne porty jednego z komputerów i na IP tego komputera. Czy switch prześle dane na wszystkie porty ? Czyli do obu komputerów?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 stycznia 2017 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
Switch prześle dane do komputera tego komputera na które przekierowany będzie ruch z routera. Działa to mniej więcej tak:
Router dostaje pakiet na port 80, w ustawieniach ma że ruch z portu 80 przekazuje na IP 192.168.1.12  i port 80 i wysyła ruch do komputera o tym IP.
komentarz 19 stycznia 2017 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
edycja 19 stycznia 2017 przez Marecki
Tak tylko mi chodzi o to, że router owszem przekazuje na IP 192.168.1.12  i port 80 ale przez switch, który to nie zna adresów IP tylko MAC. Chodzi mi o to, że switch przyjmie od routera pakiet czy ramkę niezaadresowaną konkretnym adresem MAC... tylko IP...
komentarz 19 stycznia 2017 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
A jeśli nie zna adresu MAC to przesyła na wszystkie porty... no chyba, że robi rozgłoszenie ARP, ale chyba nie robi bo nie zna pojęcia adresu IP...
komentarz 19 stycznia 2017 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
I skąd router "wie", że pakiety trzeba przesłać przez switch (że przez switch do komputera) a nie na przykład do komputera bezpośrednio przyłączonego (jeśli takie są podłączone do routera).
komentarz 19 stycznia 2017 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
router nie wie że na drodze stoi switch,
router wysyła swoje rozgłoszenie arp, dostaje adres mac komputerów, i wtedy ma zapisane że adres 192.168.31.12 jest przypisany do danego mac,
wysyła pakiet do komputera, ale na drodze stoi switch, on ma swoją tablicę arp czyli np.
interfejs FA 0/1 do 192.168.31.12, a jak nie ma danego IP w swojej tablicy, to wysyła swoje rozgłoszenie i wie gdzie ma przekazać pakiet.
czyli router i switch mają swoje tablice arp
komentarz 19 stycznia 2017 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
I o to mi chodziło. A router jak robi rozgłoszenie ARP to nie dostaje adresu mac switcha???
komentarz 19 stycznia 2017 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
I jeszcze może jest tak, że jak router dostanie adres mac komputerów przez rozgłoszenie arp to w pakiecie umieści adres mac i wtedy switch na podstawie tego adresu przełączy pakiet na dany port??
komentarz 19 stycznia 2017 przez Michał Muzyka Pasjonat (24,080 p.)
Dostanie adres mac switcha oraz adres mac komputera, dzieje się tak ponieważ switch przekazuje ramki rozgłoszeniowe (dzieli sieć na domeny rozgłoszeniowe). Switch porówna docelowy adres mac ze swoją tablicą i wtedy wydedukuje na jaki interfejs ma wysłać pakiet
komentarz 20 stycznia 2017 przez Marecki Obywatel (1,690 p.)
Ok, w miarę mi się rozjaśniła sytuacja.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 415 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 239 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 961 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...