• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czcionka w Visual Studio

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,014 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Akdx Początkujący (310 p.)

Hej, otóż mam taki nietypowy problem: bardzo podoba mi się domyślna czcionka dla Visual Studio 2015, tj. Consolas, size 10. Ale że czasem używam IDE w chmurze, konkretnie Cloud9, to chciałbym mieć tam identyczną czcionkę. Consolas na tym serwisie też jest dostępna, aczkolwiek dla tego samego size'a jest sporo mniejsza (w innych serwisach tak samo), a nawet jak się ją przeskaluje (do około 13), to ta z VS jest wyraźnie grubsza (ale to nadal nie bold). Wstawiam porównanie:

Ogólnie mam wrażenie, że ta górna czcionka (z C9) jest normalna, a to właśnie Visual Studio ma ją lekko zmodyfikowaną, no nie wiem. Jakieś porady?

komentarz 14 stycznia 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Tutaj bardzo duże znaczenia ma przeglądarka, system operacyjny, albo nawet i motyw wybrany w systemie(dot. Windowsa 7). Jest bardzo dużo możliwości.
komentarz 14 stycznia 2017 przez Akdx Początkujący (310 p.)
W sumie nie pomyślałem o tym, przeglądarka akurat w tym przypadku wydaje się nie być przyczyną, ale mam Win10, i w sumie to by już mogło pasować... W każdym razie, dałoby się jakoś tę modyfikację "przenieść" z systemu?
komentarz 14 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

możesz spróbować pobawić się właściwością font-weight w arkuszach styli strony, ale nie wiem, czy to da zamierzony efekt :D

komentarz 15 stycznia 2017 przez Akdx Początkujący (310 p.)
No niestety ta czcionka dla wszystkich wartości font-weight przyjmuje zero-jedynkowo albo normal, albo bold. :/
komentarz 15 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Hmm... Poszukaj w kodzie HTML linijki, gdzie plik dodaje czcionkę z Google Fonts, następnie zamień ten link na inny (w sensie na stronie google fonts wybierasz inne wartości font-weight, podmieniasz link). Wtedy prawdopodobnie będziesz mógł uzyskać porządany efekt :D
komentarz 15 stycznia 2017 przez Akdx Początkujący (310 p.)
Średnio ogarniam HTMLa, CSSy itp. prawdę powiedziawszy, nawet nie wiem gdzie tego szukać. W międzyczasie odkryłem, że na 90% za ten efekt odpowiada font smoothing windowsa ponoć o nazwie "Cleartype".
komentarz 15 stycznia 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Aha :D. Ja za to się nie znam na funkcjach windy... :D
komentarz 15 stycznia 2017 przez Akdx Początkujący (310 p.)
Znaczy to jest po prostu jakiś tam zmodyfikowany anti-aliasing czcionek, teoretycznie znalazłem nawet rozszerzenie do przeglądarki dające ten efekt, tylko no, chciałbym to jedynie w edytorze kodu na cloud9, a nie na wszystkich stronach, które przeglądam.
Może bym miał oddzielną przeglądarkę do tego efektu...? No ciekawe. :D

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 320 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 107 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2020 w HTML i CSS przez Ferrow Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 118 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2019 w PHP przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,984 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...