• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z HTML/JAVASCRIPT

Object Storage Arubacloud
0 głosów
204 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2017 w JavaScript przez niezalogowany
zamknięte 7 stycznia 2017
Witam, mam zamiar stworzyć prosty quiz/test który składa się z pytań. Użyłem formularzy i wszystko działa. Odpowiedzi się przesyłają do pliku PHP i są sprawdzane. Ale chciałbym dodać ogranicznik czasowy. Timer już umiem zrobić, ale nie wiem jak zaprogramować automatyczne(po upływie czasu) przesłanie odpowiedzi do pliku PHP. Jakieś sugestie?
komentarz zamknięcia: Rozwiązałem problem.
komentarz 6 stycznia 2017 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
Z bazą danych robisz ten quiz?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
wybrane 7 stycznia 2017
 
Najlepsza
https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/API/HTMLFormElement/submit

zrób warunek sprawdzający, jeżeli czas jest === 0 to wyślij  tą metodą.
komentarz 6 stycznia 2017 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
Marne zabezpieczenie..
komentarz 6 stycznia 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
Proszę o uzasadnienie.
komentarz 6 stycznia 2017 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
Front-end
komentarz 6 stycznia 2017 przez niezalogowany
Nie rozumiem dlaczego zabezpieczenia marne? I jeszcze w miejscu document.forms["tutaj"]... to muszę wstawić id formularza?
komentarz 6 stycznia 2017 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
Chodzi o to że javascript każdy może sobie edytować i jak ustawie sobie stoper na 1000 minut, to nic z tym nie możesz zrobić, bo wszystko wykonuje się po stronie klienta a nie serwera..
komentarz 6 stycznia 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)

Chodzi o to że javascript każdy może sobie edytować i jak ustawie sobie stoper na 1000 minut,

Wystarczy, że kod nie jest w zakresie globalnym :)

komentarz 6 stycznia 2017 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
Nadala sądzę, że sama walidacja w js jest raczej marnym zabezpieczeniem..
komentarz 7 stycznia 2017 przez xmentor Nałogowiec (49,520 p.)
To wiadomo, że walidacja danych nie powinna być jedynie po stronie klienta.
0 głosów
odpowiedź 7 stycznia 2017 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Zapisać po stronie serwera czas wysłania pytania jako rekord w bazie danych (sent_questions: id, question_id, user_id, sent_time). Po otrzymaniu odpowiedzi porównaj sent_time z czasem bieżącym i masz walidację po stronie serwera. A samo wysłanie odpowiedzi z automatu masz pod setTimeout().

M.

0 głosów
odpowiedź 7 stycznia 2017 przez niezalogowany
Witam, postanowiłem połączyć dwa pomysły i zrobiłem tak: czas jest mierzony w javascript'cie i jeśli minie jest wysłanie odpowiedzi do pliku sprawdzającego, ale po rozpoczęciu testu zapisywany jest czas w bazie danych obecny i jeśli plik sprawdzający po dodaniu odpowiedniej liczby sekund uzna że czas był za długi to następuje dyskwalifikacja.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2017 w JavaScript przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 172 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w JavaScript przez Mariusz109 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2020 w JavaScript przez Marak123 Stary wyjadacz (11,190 p.)

92,619 zapytań

141,468 odpowiedzi

319,789 komentarzy

62,002 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...