• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zadanie w HTML/CSS. Pomożecie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,216 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Piotrek Karpik Nowicjusz (120 p.)
zamknięte 6 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk
Witam,

Dostałem zadanie domowy z którym zupełnie nie moge sobie poradzić. Pomożecie mi je rozwiązać?

1. Stwórz dokument o nazwie bloki.html
2. Dołącz do dokumentu bloki.html zewnętrzny arkusz stylów CSS.
3. Utwórz główny container dla dokumentu o szerokości 1170 px; paddingu 20px; obramowanie 1px koloru #eee oraz lini ciągłej oraz margines górny ma mieć wartość : 20px;
4. W głównym containerze utwórz  trzy jednakowe bloki div gdzie kązdy znich bedzie zawierał następujące treści :

- Blok nr.1  ma mieć następujące wartości : obramowanie kropkowane 1px kolor niebieski, w bloku tym ma się znaleś dowolny i dopasowany obrazek względem bloku , odstęp wszystkich krawędzi
ma wynieść 5px, dodatkowo pod obrazkiem ma znajdować się tekst lorem impsum max 4 wiersze, tekst ma być wyjustowany oraz pogrubiony pierwszy wyraz.

- Blok nr.2 powinien posiadać obramowanie równe 1px linia ciągła oraz kolor #eee, blok ten mieć zaokrąglone dwa rogi górny prawy i lewy dolny - wartość zaookrąglenia 5px; blok powinien
zawierać lekki cień, w samym bloku umieść tekst "Hello World " tekst musi znajdować się w centrum czyli na samym środku bloku, dodatkowo stwórz tło obrazkowe dla tego bloku ale wczytywane
z zewnętrznego arkusza css zgodnie z zasadami CSS, tło powinno posiadać pozycję centralną i być rozciągnięte na cały blok.

- Blok nr.3 posiadać powinien tło koloru pomarańczowego, białe czcionki oraz napis " Hello World" pisany fontem 24pt, napis ten powinien być wycentrowany względem diva., natomiast pod tym
napisem proszę dodaj odnośnik do strony google.com gdzie założenia są nastepujące - link aktywny ma być koloru białego, link po najechaniu ma mieć kolor czarny, natomiast link odwiedzony
kolor ciemno fioletowy, dodaj opcję, że po kliknięciu w link musi się otworzyć nowa karta. Link musi mieć nazwę " Wyszukaj w Google"
komentarz zamknięcia: Nie dajemy gotowców
6
komentarz 6 stycznia 2017 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Przecież masz wszystko opisane co masz zrobić. Czego oczekujesz?
komentarz 6 stycznia 2017 przez Piotrek Karpik Nowicjusz (120 p.)
Mój poziom html/css jest bardzo słaby a jest mi potrzebny do pracy.

Bardzo był bym wdzięczny za kod źródłowy wykonanego zadania. Po jego analizie wiedział bym ja je wykonać.
1
komentarz 6 stycznia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)

W którym miejscu zaczyna się twój problem? Ja to tylko tak zostawię :) http://webkod.pl/

1
komentarz 6 stycznia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
edycja 6 stycznia 2017 przez imklau
"wykonanego zadania"?
to są naprawdę podstawy HTML i CSS, dzisiaj się za nie weźmiesz i dzisiaj skończysz

Powodzenia ;)
1
komentarz 6 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Jak już wszyscy napisali, u nas na forum nie dajemy gotowców. I nie robimy tego na złość, zakaz taki wynika z masy próśb takich jak Twoja i oczekiwaniu tylko zrobionego zadania. A to forum służy do wspólnej nauki, dyskusji i rozwojowi, nie rozwiązywaniu zadań.

Mój poziom html/css jest bardzo słaby a jest mi potrzebny do pracy. 

Do pracy? Pracujesz i dostajesz zadania, których nie umiesz wykonać? Może do pracy w sensie do szkoły? I tak powinieneś w takim razie to umieć. A jeśli powinieneś a nie umiesz to zamiast liczyć na gotowe proponuję, abyś wziął się za naukę, bo gotowiec sam Ci do głowy nie wejdzie.

Jeśli będziesz miał konkretny problem z konkretną rzeczą to oczywiście zapraszamy - pokaż kod jaki napisałeś, opisz czego nie wiesz, powiedz co jest nie tak i wtedy postaramy się pomóc.

komentarz 6 stycznia 2017 przez Piotrek Karpik Nowicjusz (120 p.)
Jestem nowy na tym forum przyznam że nie czytałem regulaminu. Ale wszystko już dotyczące zasad tego forum już jest dla mnie jasne więc proszę się nie powtarzać. Ale ogólnie dzięki za zainteresowanie moim pytaniem.

Dzięki Pani Neomi wiem już jak podejść do tego zadania więc temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.
komentarz 6 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

przyznam że nie czytałem regulaminu

Nie dziwi mnie to, chociaż szkoda. Szkoda, ale wiem, że dużo osób tego nie robi. Tyle, że nawet podczas zadawania pytania jest stosowna informacja:

Nie proś o gotowe rozwiązania - forum służy do wspólnej nauki, nie do pisania gotowców.

Ale już nie ważne, jeśli coś Ci z tego tematu pomogło to cieszę się, również pozdrawiam i zapraszam na forum z konkretnymi problemami ;) 

komentarz 6 stycznia 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Chciałem zwrócić uwagę na chamskie zamknięcie tego oraz już kilku innych tematów to że ktoś prosi o gotowca rozumiem nie jest zgodne z regulaminem oraz karygodne z drugiej jednak strony spędziłem dość chwilę na pisaniu podpowiedzi (z przykładami) do tego co 'zapytujący' napisał a być może by to go nakłoniło do pracy samodzielnej ale nie. Za to mój poświęcony czas na przygotowanie podpowiedzi poszedł się kochać bo co, ktoś zamknął temat a ja po naciśnięciu odpowiedz zobaczyłem że to co pisałem już nie ma......
1
komentarz 6 stycznia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Zamknięcie nie jest "chamskie", zamknięcie było normalne i jak sam zauważasz słuszne z regulaminem i ogólnymi zasadami jakie mamy na forum. Popatrz: gdybym ja patrzył na to, że może akurat ktoś pisze odpowiedź do tematu który chciałbym zamknąć no to przecież nie mógłbym zamknąć ani jednego pytania. Bo może akurat ktoś pisze do niego odpowiedź i co wtedy? No nic, wnioskując z Twojej odpowiedzi musiałbym po prostu nie zamykać żadnych pytań.

A znikający post to owszem nic miłego, również mi się tak zdarzyło i jest to problem skryptu forum jaki mamy - powinien w mojej ocenie pozostawiać napisaną odpowiedź i informować, że nie można jej napisać. Wtedy piszący mógłby napisać ją gdzieś w komentarzu czy inaczej przekazać autorowi, to już bez znaczenia. Dodałem taką sugestię do zrobienia. Podobny problem jest z resztą przy ukrywaniu pytań - piszesz odpowiedź, a ktoś nagle z jakiegoś powodu ukrył pytanie - rozwiązał problem sam albo coś. Zamiast dodanej odpowiedzi zobaczysz więc komunikat, że pytanie zostało ukryte. Też tak nie powinno być, odpowiedź powinna w jakiejś formie pozostawać.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2017 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)

Dobra, to może rzucę cytatem. 

zabronione jest proszenie o gotowe rozwiązanie danego zadania/problemu,

To z naszego regulaminu, który w cale nie jest mocno ukryty. Nie proś o gotowe rozwiązania, nikt za ciebie czasu nie poświęci, ty masz się czegoś nauczyć.. 

A teraz, w którym miejscu zaczynasz mieć problem? Poważnie pytam, bo instrukcje są bardzo jasne i precyzyjne, więc jeśli powiesz, gdzie nie rozumiesz, to z pewnością pomożemy.

+2 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2017 przez Michał628496 Pasjonat (17,340 p.)

Masz podane jasno co masz zrobić, rozumiem że Twoje zdolności w tym kierunku nie są wysokie i to jest Ok.

Aby tu wejść na pewno użyłeś internetu , jeśli czegos nie rozumiesz to wpisz w wyszukiwarkę np. 'html CSS obramowanie w kropki' albo jeszcze lepiej , zrób to po angielsku co da na pewno więcej wyników np. 'html CSS dotted border's.

Tu masz dokumentacje HTMl a tu CSS.

Mam nadzieję że pomogłem.

0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)

Mój poziom html/css jest bardzo słaby a jest mi potrzebny do pracy.

Bardzo był bym wdzięczny za kod źródłowy wykonanego zadania. Po jego analizie wiedział bym ja je wykonać.

Gdzie taki banały dają xd? Chętnie się tam zgłoszę xd.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2020 w HTML i CSS przez new103 Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 443 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w HTML i CSS przez NoSkyForever Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,143 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez eldkar Nowicjusz (120 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...