• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CodeBlocks nie działa poprawnie. (nie chodzi o brak podłączenia kompilatora)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,162 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2016 w C i C++ przez Arcydziegiel Nowicjusz (120 p.)
edycja 30 grudnia 2016 przez Arcydziegiel

Dzisiaj ściągnąłem program CodeBlocks w większej wersji. Po zainstalowaniu, działałem zgodnie z poradnikiem, lecz na końcu powstały problemy. Co ważne CodeBlocks połączył z kompilatorem, tego jestem pewien, lecz po wciśnięciu przycisku F9, czy prościej 'Build and run' nie pojawiał się 'czarne okienko' czy nawet cokolwiek, za to w dziale 'Build Log' i 'Build Messages'. Projekt nazywał się 'jeden'. Komunikaty wyglądały następująco:

Build Log: C:/Program Files (x86)/CodeBlocks/MinGW/bin/../lib/gcc/mingw32/4.9.2/../../../crt2.o:crt1.c:(.text+0x39): undefined reference to `__cpu_features_init'
C:/Program Files (x86)/CodeBlocks/MinGW/bin/../lib/gcc/mingw32/4.9.2/../../../crt2.o:crt1.c:(.text+0xd0): undefined reference to `_pei386_runtime_relocator'
C:/Program Files (x86)/CodeBlocks/MinGW/bin/../lib/gcc/mingw32/4.9.2/../../../../mingw32/bin/ld.exe: C:/Program Files (x86)/CodeBlocks/MinGW/bin/../lib/gcc/mingw32/4.9.2/../../../crt2.o: bad reloc address 0x20 in section `.eh_frame'
collect2.exe: error: ld returned 1 exit status
Process terminated with status 1 (0 minute(s), 0 second(s))
4 error(s), 0 warning(s) (0 minute(s), 0 second(s))

Build Messages: C:/Program Files (x86)/CodeBlocks/MinGW/bin/../lib/gcc/mingw32/4.9.2/../../../crt2.o:crt1.c:(.text+0x39): undefined reference to `__cpu_features_init'
C:/Program Files (x86)/CodeBlocks/MinGW/bin/../lib/gcc/mingw32/4.9.2/../../../crt2.o:crt1.c:(.text+0xd0): undefined reference to `_pei386_runtime_relocator'
C:/Program Files (x86)/CodeBlocks/MinGW/bin/../lib/gcc/mingw32/4.9.2/../../../../mingw32/bin/ld.exe: C:/Program Files (x86)/CodeBlocks/MinGW/bin/../lib/gcc/mingw32/4.9.2/../../../crt2.o: bad reloc address 0x20 in section `.eh_frame'
collect2.exe: error: ld returned 1 exit status
Process terminated with status 1 (0 minute(s), 0 second(s))
4 error(s), 0 warning(s) (0 minute(s), 0 second(s))
 C:/Program Files (x86)/CodeBlocks/MinGW/bin/../lib/gcc/mingw32/4.9.2/../../../crt2.o:crt1.c:(.text+0x39): undefined reference to `__cpu_features_init'
C:/Program Files (x86)/CodeBlocks/MinGW/bin/../lib/gcc/mingw32/4.9.2/../../../crt2.o:crt1.c:(.text+0xd0): undefined reference to `_pei386_runtime_relocator'
C:/Program Files (x86)/CodeBlocks/MinGW/bin/../lib/gcc/mingw32/4.9.2/../../../../mingw32/bin/ld.exe: C:/Program Files (x86)/CodeBlocks/MinGW/bin/../lib/gcc/mingw32/4.9.2/../../../crt2.o: bad reloc address 0x20 in section `.eh_frame'
collect2.exe: error: ld returned 1 exit status
Process terminated with status 1 (0 minute(s), 0 second(s))
4 error(s), 0 warning(s) (0 minute(s), 0 second(s))
Build Messages:

=== Build: Debug in jeden (compiler: GNU GCC Compiler) === 
undefined reference to `__dyn_tls_init_callback'
undefined reference to `__cpu_features_init'
undefined reference to `_pei386_runtime_relocator' 

=== Build falied: 4 error (s) , 0 warning (s) , (0 minute (s) , 0 second (s) ) ===

Pewnie problem jest banalny dla kogoś obeznanego w temacie, lecz jestem nowy li liczę na pomoc :) wszelkich innych potrzebnych informacji postaram się dostarczyć.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)
Zanim zainstalowałeś nowszey CodeBlocks odinstalowałeś poprzedni?

Bo jeśli nie to prawdopodobnie pomieszały się wersje bibliotek.
komentarz 30 grudnia 2016 przez Arcydziegiel Nowicjusz (120 p.)
Za pierwszym razem zainstalowałem większą wersje, to moja pierwsza styczność z tym programem.
0 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2016 przez Piter10p Bywalec (2,750 p.)
Ewidentnie kompilator ma problem z uruchomieniem. Albo pliki są uszkodzone albo... Posiadasz jego złą wersję.

Innych możliwości raczej nie ma.

Pozdrawiam
komentarz 30 grudnia 2016 przez Arcydziegiel Nowicjusz (120 p.)
Wersje napewno mam dobrą, spróbuje jeszcze raz zainstalować CodeBlocks
komentarz 31 grudnia 2016 przez Piter10p Bywalec (2,750 p.)
Spróbuj też może po odistalowaniu wyczyścić rejestr c cleanrem.

Zawsze może pomóc.
komentarz 1 stycznia 2017 przez Arcydziegiel Nowicjusz (120 p.)
Reinstallka niestety nic nie dała. :C
–4 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2016 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
komentarz 30 grudnia 2016 przez Arcydziegiel Nowicjusz (120 p.)
Link, który wysłałeś nie załatwia moich problemów :) Stworzyłem ten post, ponieważ nie mogłem znaleźć odpowiedzi :). Wysłałeś mi link najpawdopodobniej do tematu z niedziałającym kompilatorem, lecz takowy jest do CodeBlocka u mnie podłączony.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,781 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2017 w C i C++ przez GodOfDeath2242 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 322 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2017 w C i C++ przez Jakub Chomicz Początkujący (380 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 210 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2015 w C i C++ przez Mako Użytkownik (650 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...