• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python 2.x czy 3.x dla osoby początkującej?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,084 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w Python przez Waasil Początkujący (450 p.)

Cześć!

Na wstępnie chciałbym uszczegółowić nagłówek, gdyż jest on bardzo ogólny. Chciałbym zacząć się uczyć Pythona, lecz po przejrzeniu wielu postów oraz artykułów dotyczących różnic między Pythonem 2.7 oraz Pythonem 3 nadal nie rozumiem na czym polegają zalety każdego z nich.

Zrozumiałem, że Python 2.7 nie będzie już rozbudowywany, natomiast Python 3 będzie rozwijany.

Przeczytałem także, że wybór zależy od rodzaju bibliotek, z których planujemy korzystać, lecz w mojej sytuacji jest to raczej niemożliwe.

Główne moje pytania brzmią:

1. Czy jest istotna różnica między tymi wersjami, która w kolejnych etapach poznawania języka będzie miała znaczenie? 

2. Czy wersja nie ma znaczenia, gdyż nie będzie większego problemu po poznaniu jednej z wersji na przestawienie się w korzystaniu na inną wersję?

Na tym forum nie znalazłem posta, który dawałby odpowiedź na pytanie zadanie w nagłówku, dlatego postanowiłem stworzyć tego posta licząc, że pomoże on nie tylko mi, ale także kolejnym osobom w szybszej decyzji w tej kwestii. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Jeśli powieliłem post, który już istnieje prosiłbym o informację i w ostateczności usunięcie tego.

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
komentarz 27 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Dziękuję za linki też :)

Chyba pouczę się,a przynajmniej zapoznam.

Chodzę koło tego pythona niczym lis wokół jeża.

Trochę materiału do przejrzenia jest,na długie zimowe wieczory, w sam raz.

Zainteresowałem się niedawno instalacją django i tworzeniem przykładowego bloga według tego(poniżej) kursu wszystko zadziałało,taki mały początkowy sukces.Nie czuję tego jeszcze,ale od czegoś trzeba zacząć :)

Nie wiem też  jak to wrzucić(ten przykładowy blog z django) na działający na moim localhost "nginx".

https://tutorial.djangogirls.org/pl/

Pozdrawiam :)
+1 głos
odpowiedź 26 grudnia 2016 przez mati2762 Mądrala (5,510 p.)
Zacznij się uczyć Pythona 3. Python 2 za niedługo przestanie być wspierany.
+1 głos
odpowiedź 26 grudnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
edycja 27 grudnia 2016 przez Kornelia Kobiela
Zasadniczo różnice nie są zbyt wielkie przynajmniej na początkującym poziomie. Python 3 jest lepszym wyborem ze względu na wsparcie udzielane mu przez deweloperów. On będzie się rozwijał i będą powstawały jego kolejne wersje. Z Pythonem 2.x spotkasz się w momencie, gdy będziesz potrzebował jakiejś mega - specjalistycznej biblioteki, chociaż jeżeli jest ona niewspierana przez nowego Pythona, to oznacza, że warto się zastanowić nad zamiennikiem.

Jeśli chodzi o tryb uczenia się, to nie znam chyba łatwiejszego składniowo języka programowania. Jego elastyczność ma swoje plusy i minusy, ale to zobaczysz dopiero po dłuższym czasie uczenia się. Ja, gdy tylko poznałam ten język to byłam nim zachwycona i w sumie zostało mi to do dzisiaj, chociaż rzadko w nim mam okazję w nim programować.
komentarz 27 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
A w czym teraz programujesz, przecież w Pythonie i Django większa kasa siedzi niż w PHP.
komentarz 27 grudnia 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Aktualnie najczęściej NodeJS do aplikacji na których zarabiam. Nie ma tego jeszcze zbyt wiele, ale inżynierkę też planuję w NodeJS.
0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

Lecim pokolei:

1. Czy jest istotna różnica między tymi wersjami, która w kolejnych etapach poznawania języka będzie miała znaczenie?  

Tak jest różnica między tymi językami, bo budowa języka trochę się zmienia. 

2. Czy wersja nie ma znaczenia, gdyż nie będzie większego problemu po poznaniu jednej z wersji na przestawienie się w korzystaniu na inną wersję?

Nie bo znasz jedną wersje i o co chodzi w tym języki tylko poznajesz nie które szczegóły w języku które się zmieniają 

 

Z wersją 2.7 jest taki przypadek, że ta wersja była bardzo długo i bardzo dużo ciekawych bibliotek powstało pod tą wersje, tylko ona już nie zostaje wspierana, a wersja 3.x jest obecnie wspierana, jest trochę szybsza oraz powstają biblioteki pod niej ( trochę chaotycznie wiem )

0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2017 przez Krzysztof Ostrowski Nowicjusz (230 p.)
Obecnie więcej można w pythonie 2.x (więcej modułów) i jest więcej poradników odnośnie pythona 2.x

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 962 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2018 w Python przez VmeksaV Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 504 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2017 w Python przez DODO Bywalec (2,950 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...