• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

system przestał wykrywać dysk

0 głosów
64 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika Kuba321 Użytkownik (550 punkty)
Witam!

W moim komputerze są 2 dyski na SATA II, HDD i SSD, na którym jest zainstalowany system. Dzisiaj około godziny ósmej uruchomiłem komputer i wszystko działało bez problemu. Po dwóch godzinach uruchomiłem go ponownie, ale system nie wykrywa dysku HDD. W boot menu w biosie również nie ma tego dysku. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Kuba

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 grudnia 2016 przez użytkownika wlprzemek Obywatel (1,160 punkty)
Spróbuj wypiąć go uruchomić system bez tego - zobaczyć czy wszystko ok, następnie wyłącz wepnij w inny port i sprawdź czy wykrywa.
komentarz 25 grudnia 2016 przez użytkownika Kuba321 Użytkownik (550 punkty)
Wymiana kabla na inny, podłączenie do innego gniazda itd. nie działają. Dysk jest podłączony normalnym zasilaniem sata bez przejściówek.
komentarz 25 grudnia 2016 przez użytkownika wlprzemek Obywatel (1,160 punkty)
W BIOS nic nie zmieniałeś?
nie, wcisnąłem quit without saving
A jest jakaś możliwość zainstalowania na ssd programu z hdd? Bo kiedy próbuję zainstalować np. Hamachi, wyświetla mi: Invalid drive E:\ nie mogę też odinstalować hamachi, podobnie z resztą, np codeblocksem
komentarz 25 grudnia 2016 przez użytkownika wlprzemek Obywatel (1,160 punkty)
Skoro nie wykrywa Ci dysku HDD tzn pewnie E:\ to jak chcesz z nim coś zrobić i do tego przenieść zainstalowany program @#$%^&*?!
0 głosów
odpowiedź 26 grudnia 2016 przez użytkownika PreZmyK Dyskutant (8,850 punkty)
Odłącz wszystkie dyski łącznie z napędami  i podłącz tylko ten HDD na master. Jak nie wykryje, możesz jeszcze sprawdzić na innym kompie jak masz taką możliwość, np. u kolegi. Jak nic to spróbuj MHDD.

Podobne pytania

–5 głosów
2 odpowiedzi 115 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika uMAXa Bywalec (2,700 punkty)
0 głosów
1 odpowiedź 48 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez użytkownika krrr123 Dyskutant (9,110 punkty)
0 głosów
3 odpowiedzi 73 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia w Sprzęt komputerowy przez użytkownika military Obywatel (1,140 punkty)
...