• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

2 modemy 1 kabel telefoniczny

Object Storage Arubacloud
–1 głos
264 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez MiO Obywatel (1,310 p.)
edycja 14 grudnia 2016 przez MiO
Witam!

Sytuacja wygląda następująco. Posiadam modem podłączony kablem telefonicznym , który jest połączony kablem Ethernet  do komputera. Kabel telefoniczny mam przeciągnięty  do 2 pokoju. W 2 pokoju mam drugi modem. Czy jest możliwe użycie 1 kabla telefonicznego na 2 modemy? 2 modem chciałbym podłączyć do laptopa// nie mogę podłączyć obydwu modemów kablem Ethernet :/
komentarz 14 grudnia 2016 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Nie bardzo rozumie toku twojego myślenia narysuj o co chodzi
komentarz 14 grudnia 2016 przez MiO Obywatel (1,310 p.)
https://zapodaj.net/8fdde350bdb4d.png.html

2 pokoje oddzielone korytarzem.
Czerwony to kabel telefoniczny.
Zielony to kabel ethernet
Pomarańczowy to miejsce komputerów
Niebieski to modemy.

Chodzi o to czy mogę podłączyć modem do laptopa za pomoca kabla ethernet w pokoju po lewej (Modem podłączony kablem telefonicznym tym samym co modem w pokoju po prawej) tak by internet był tak samo dobry na laptopie jak na komputerze w pokoju po prawej (zakładając tą samą bądź nową sieć)
komentarz 14 grudnia 2016 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
czekaj podziwiam twoje arcydzieło, niech to ogarnę.... ;)
komentarz 14 grudnia 2016 przez MiO Obywatel (1,310 p.)
Sorka rysowane  na touchpadzie xd
komentarz 14 grudnia 2016 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
Klika pytań dodatkowych:
Czy modemy mają osobną linie do każdego modemu osobna linia telefoniczna?

Czy chcesz podłączyć dwa modemy do jednego komputera?
komentarz 14 grudnia 2016 przez MiO Obywatel (1,310 p.)
wygląda to tak.
kabel idzie pod biurkiem pokoju po prawej, jest tam rozgałęźnik gdzie jedna strona idzie do 1 modemu a 2 leci dalej do drugiego pokoju.
Chcę by 2 modem był podłączony do 2 komputera, tak jak 1 do 1, lecz zastanawiam się czy bedzie to tak samo działać na 2 komputerze w przypadku tego rozgałęźnika
komentarz 14 grudnia 2016 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
wydaje mi się ze tak ale tylko jeden modem na raz ....
komentarz 14 grudnia 2016 przez MiO Obywatel (1,310 p.)
dzieki za info :/ Nic jutro spróbuje
komentarz 15 grudnia 2016 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
i jak wyszło?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Zrozumiałem tak.

Masz dwa modemy ADSL.Jeden z nich jest podłączony kabelkiem do kompa,połączenie z internetem działa.

Po co Ci podłączanie drugiego modemu,skoro możesz dokupić router podłączyć do modemu i łączyć lapka przez WiFI?

Następna sprawa,co to za modem (co nie ma WiFi) ?

I dosyć ciekawa sprawa,dwa modemy ADSL podłączone równolegle do jednej lini telefonicznej?

W jednym i drugim ta sama nazwa użytkownika i hasło i dwa przydzielone (różne) adresy  DHCP przez usługodawcę?

Mam poważne wątpliwości że to zadziała a raczej pewny.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2016 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 311 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 558 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...