• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java vs C# w zastosowaniach biznesowych i późniejsza praca.

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
1,813 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2016 w Java przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
Witam. Mam mały dylemat. Znam zarówno podstawy C# jak i Javy z przewagą tego drugiego. Widzę, że ciągłe ogłoszenia o prace związane o pracę, są najczęściej celowane w programistów w.w języków; głównie w zastosowaniach biznesowych.
Rodzi się więc pytanie. Który z tych języków posiada lepsze ( większe ) frameworki, jak rozbudowane są ich dokumentacje, jak z nauką tych frameworków. Wiem, że Java ma springa i masę podobnych, lub o podbnym zastosowaniu bibliotek. W C# jest wpf i masa możliwości z nim związanych.
To dlaczego jednak większość tych ofert jest o Jave ? Co ma takiego w sobie? Multiplatformowość? Jakość? Przecież te języki są podobne. Myślę, że dobrze oddałem to, co miałem na myśli. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji..

2 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 7 listopada 2016 przez niezalogowany

Witam, mam mały dylemat. Jeździłem zarówno BMW jak i Audi, z przewagą tego drugiego. Widzę, że ogłoszenia sprzedaży dotyczą głównie tych dwóch marek. Rodzi się więc pytanie. Która z tych marek, robi lepsze silniki, albo ogólnie specyfikacje, jak z nauką jazdy tymi dwoma (jakby nie patrzeć różnymi) autami? Wiem, że Audi ma Quattro, a BMW xDrive, to dlaczego więcej osób, wybiera BMW? Co ma takiego w sobie? Przecież te samochody są podobne! Myślę, że dobrze oddałem to, co mam na myśli odpowiadając na to IDIOTYCZNE pytanie ;)

A teraz do rzeczy

Który z tych języków posiada lepsze ( większe ) frameworki

Co masz na myśli pisząc "lepsze"?

jak rozbudowane są ich dokumentacje 

Karwasz twarz, poważnie? Nawet do dokumentacji nie potrafisz dotrzeć?

Wiem, że Java ma springa (...)  W C# jest wpf

Co ma piernik do wiatraka? 

To dlaczego jednak większość tych ofert jest o Jave ? Co ma takiego w sobie? Multiplatformowość? Jakość? Przecież te języki są podobne.

Nie chciało mi się rozbijać tej paplaniny na pojedyncze zdania. Ofert jest więcej, bo softu w JAVA jest więcej, bo JAVA jest starsza i zdążyła sobie miejsce na rynku uplasować. Multiplatformowość dotyczy dziś większości technologii, nie jest już domeną JAVA. Jakość... *sigh*... Tak, są podobne, jak większość języków z tej "rodziny". 

+1 głos
odpowiedź 7 listopada 2016 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Zanim zadasz pytanie, to najlepiej sprawdź czy ktoś go wcześniej nie zadał:

http://forum.pasja-informatyki.pl/183155/java-vs-c%23-co-lepsze

http://forum.pasja-informatyki.pl/42266/co-i-do-czego-jest-lepsze-java-czy-c%23

Według mnie oba te języki są dobre. Jeśli chciałbyś się zająć np. tworzeniem gier w Unity to polecam ci C#. Nie ucz się tych 2 języków jednocześnie, lecz wybierz jeden z nich. Jeżeli ci się on nie spodoba spróbuj następnego.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 277 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,454 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez devnull Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 4,736 wizyt
pytanie zadane 28 września 2016 w Java przez timati Bywalec (2,060 p.)

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...