• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Informatyka UJ - wydział FAIS

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,588 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mass_92 Początkujący (430 p.)

Witam !

Czy są tutaj jacyś absolwenci informatyki z wydziału FAIS Uniwersytetu Jagiellońskiego?
Chciałbym się zapytać co sądzą o tych studiach? Czy udało im się posiąść wiedze która umożliwiłaby znalezienie dobrej pracy?
Zastanawiam się nad informatyką na tej uczelni, jestem już inżenierem geodetą, ale niestety nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem ;). Niestety zmuszony jestem zacząć coś nowego... Chciałbym programować, bo może w tym uda mi się znaleźć jakąkolwiek pracę. 

Proszę o opinię.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 maja 2015 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Mam kolegę, który skończył pierwszy stopień z informatyki tam, Ogólnie nie usłyszałem ani jednego słowa o tym wydziale od niego.

A teraz kilka zdań ode mnie. Studia oprócz dyplomu i fajnie spędzonych lat mało co wnoszą w życie.  Jeżli poważnie myślisz o pracy i karierze to olej drugie studia i weź się sam za naukę. Gwarantuję Ci że przez rok pożądnej nauki samemu, nauczysz się więcej niż przez 5 lat studiów.

Do pracy programisty nie musisz mieć dyplomu po informatyce, wystarczy duża wiedza, umiejętność szybkiej nauki nowych rzeczy i przede wszystkim chęci!
komentarz 12 maja 2015 przez mass_92 Początkujący (430 p.)
Dzięki za odpowiedź.
Wiem że drugi raz rozpoczynanie studiów to nie jest łatwa sprawa, ale gdzieś trzeba zdobyć te podstawy. Chcę być dobry w tym co robię a studia umożliwiają zdobycie odpowiednich gruntów by dalej działać samemu, wydaje mi się że również dyplom będzie potrzebny, ze względu na to że coraz więcej osób zajmuje się programowaniem więc niedługo posiadanie 'papierka' może być znaczące pod względem znalezienia pracy.

Rozwijam się samodzielnie kilka miesięcy, śmiało mogę powiedzieć że mam podstawowe umiejętności w C++, HTML, CSS. No ale mimo wszystko jest to za mało i gdy próbuję znaleźć jakąkolwiek praktykę to od razu spotykam się z odmową, głównie przez pryzmat studiów.

NIestety mieszkam w małym mieście i większych możliwości na karierę nie mam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,242 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez betman Bywalec (2,630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 938 wizyt

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...