• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić chat i forum na swojej stronie ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
6,990 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2015 w PHP przez Nocomentor Początkujący (250 p.)
zmienione kategorie 10 maja 2015 przez Nocomentor
Cześć. Chciałbym uzyskać pomoc z kogoś strony, mianowicie mam zamiar stworzenia strony z forum czatem ogólnym oraz prywatnym (do innych userów). Nie wiem jak się zabrać za rejestrację, odzyskiwanie hasła, forum i całą sieć chatów. Nawet nie wiem czy chat ma być na serwerze czy w bazie danych. Chciałbym aby ktoś nie "poprowadził mnei za rączkę" tylko żeby chociaż naprowadził mnie co mam dokładnie zrobić. Z góry za wszystkie odpowiedzi dziękuję :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2015 przez pasiarz Początkujący (340 p.)

Witam,

możesz posłużyć się gotowymi rozwiązaniami takimi jak http://www.phpfreechat.net/ ale chyba nie o to tu chodzi :D

Najlepiej było by stworzyć coś takiego samemu w PHP+HTML+PHPmyAdmin. Mysle że z dotychczasową iloścą materiałów dostępnych na kanale miroslawzelent.pl możesz już stworzyć wstępny wygląd + logowanie

https://www.youtube.com/watch?v=Pp578w7C9hE

komentarz 10 maja 2015 przez Nocomentor Początkujący (250 p.)
No właśnie. Chciałbym w pełni zrozumieć kod tego chatu. Logowanie mam ale rejestracji już nie mam...
komentarz 10 maja 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Straszne, dorobić rejestracje. Normalnie koszamr. Wyciągnąć z tabeli dane i dodać nowe.
komentarz 27 stycznia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
A czy opłaca się przepisywać czat z XHTML 1.0 na HTML5, czy może zacząć pisać od nowa i przerabiać skrypty PHP pod HTML5?

Czat gdzie dane logowania są zapisywane do plików PHP. Ten phpfreechat jest fajny, ale ma problem przy hostingach darmowych jak cba.pl od wersji 2.1.0 co autor podkreślił. Stare wersje 1.7 działają, ale gdybym chciał spróbować napisać Czat bazując się na nim. To on ma za dużo zintegrowanego kodu autora. Gdzie jest zaszyta głęboko w kodzie opcja jego strony phpfreechat, bez której czat po prostu nie działa prawidłowo lub w ogólę.

Chciałbym też potrenować i napisać taki prosty Czat tekstowy, pisemny w tylu chatonic.com. Było by fajnie, jak by w którymś z odcinków kursów na youtube znalazł się poradnik tworzenia takiego prostego czata od podstaw w HTML5, CSS3, JS, PHP. Nawet bez użycia motywów z szablonów.
komentarz 27 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Fajnie by też było, gdyby został omówiony RWD, tworzenie stron opartych na pliku, animacje w CSSie, Wordpress, i oczywiście Ruby on Rails.

Wszystko znajdziesz w internecie, wystarczy poszukać :)
komentarz 27 stycznia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
A dlaczego Ruby on Rails a nie PHP 7.0.2 które znacznie przyspieszyło, i wiele darmowych serwerów będzie na nim bazować? Chodzi o to że Ruby i Python jest bezpieczniejsze od PHP, no bo przy PHP 7 raczej szybsze nie są.

Akurat kursów, poradników jak zacząć prosty czat prawie wcale nie ma.
komentarz 27 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
I bardzo dobrze - osobiście w całym programowaniu najbardziej wkurza mnie dążenie ślepo za kodem. Warto ruszyć głową, przemyśleć dobrze, co i jak - kto wie, czy wersja utworzona przez "świeżaka" nie będzie lepsza od tej stosowanej? Moim zdaniem właśnie w taki sposób powinniśmy tworzyć.
komentarz 27 stycznia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
edycja 27 stycznia 2016 przez spokojny
Chciałem ten czat skrypcik przepisać do HTML5

http://coursesweb.net/php-mysql/script-chat-simple_s2

Niby wszystko działa poprawnie po zmianie plików na HTML5, ale wyskakuje dużo błędów, gdy sprawdzam przez strony typu validator. A w plikach nie widzę tych błędów w kodzie, co mi niby ten validator niepoprawności pokazuje.

http://webmaster.tworze.com/lek39.php
komentarz 21 sierpnia 2016 przez JanekO Nowicjusz (180 p.)
Dzień dobry. Odnośnie tworzenia stron polecam ukierunkowane kursy na bazie tutoriali na http://www.abc-wiedzy.pl/tworzenie-stron . Może się komuś to przyda. Pozdrawiam
komentarz 8 stycznia 2018 przez mikimiki Nowicjusz (100 p.)
W przypadku braku czasu można skorzystać z pomocy fachowców. Polecam biznesradar.pl

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 512 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2015 w HTML i CSS przez alus152 Bywalec (2,690 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 211 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 361 wizyt

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...