• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

WIKIPEDIA API - DLA Javascript/AJAX Masterow

Object Storage Arubacloud
0 głosów
146 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2016 w JavaScript przez steffanek Nowicjusz (230 p.)
Czesc wszystkim,

Proboje juz 3ci dzien sie uporac z moim taskiem, wlasciwie dwoma :

Staram sie zrobic Wikipedia search, gdy po wpisaniu slowa, wyszukuje mi strone wikipedii, podajac:
- tytul
- szczegoly
- link do tej strony Wikipedii
i
- zdjecie

Wikipedia API dokumentacja jest straszna, i nie znalazlem zadnego url gdzie mam w jednym JSON data : te wszystkie rzeczy powyzej.
Mam tytul,szczegol oraz link ale bez zdjecia w tym url :
https://en.wikipedia.org/w/api.php?action=opensearch&format=json&search=Kelly

A z kolei mam zdjecie w innym url:
https://en.wikipedia.org/w/api.php?action=query&format=json&prop=pageimages&piprop=thumbnail&pithumbsize=200&titles=Kelly

1) Task n1 = function on click
2) Task n2 = function keyup czyli tak zwany live search

Narazie sie skupiam na Tasku n1:
http://codepen.io/steffanek/pen/zoYpBY?editors=1010

Problem = > Nie lapie odpowiednich zdjec.

Wpadlem tez na inna strategie ale nie wiem jak to napisac :
W 1szym url mam JSON data w wersji Array
W 2gim url mam JSON data w wersji Object

Chcialbym z pushowac Object do tego Array by miec na koncu tego Array, same linki do zdjec.

Super by bylo gdy bys mi w tym pomogl, a jeszcze lepiej gdy bys znalazl pare minut na Pair programming.

Kilka osob staralo sie mi w tym pomoc lecz nikt nie byl wstanie sie z tym uporac.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 125 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2019 w JavaScript przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,201 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2018 w JavaScript przez Kacper Łochowski Początkujący (270 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 458 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2020 w JavaScript przez niffe33 Nowicjusz (150 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...