• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak poradzić sobie z tym błędem? ( instalacja ubuntu )

Object Storage Arubacloud
0 głosów
201 wizyt
pytanie zadane 31 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Philip Bywalec (2,320 p.)

Witajcie

Próbuje zainstalować ubuntu 14.10 obok mojego Win 10 na Lenovo B51. Podzieliłem partycję. Ustawiłem 20gb. Porobiłem coś takiego jak tu:

https://www.youtube.com/watch?v=fGGQ58s9_Mc ( 3:10-4:40 )

No i po naciśnięciu "naprzód". Wyskoczył mi taki błąd. ( SS nie jest mój, ale ukazuje się na nim identyczny błąd co u mnie )

Jakieś rady? ( jak przełączam w biosie z Legacy support na UEFI to laptop nie czyta bootowanego pendrive ).

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 31 października 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
A jakim programem wypalałeś na pendrive, czasem jest tak że zły program skonoci rozruch systemu z USB.
komentarz 31 października 2016 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
Na jednym pendrivie to "rufus" a na drugim " USB Linux live creator ". Przy obu ten sam błąd.
0 głosów
odpowiedź 1 listopada 2016 przez Kamil1993 Początkujący (280 p.)
Kolego nie rozumiem po co kombinujesz :) Odpal instalator Ubuntu i daj zainstaluj obok Windows. Linux sam znajdzie sobie miejsce i zapyta ile miejsca ma sobie użyć.
komentarz 1 listopada 2016 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
Nie chce aby mi sformatowało dysk, boje się utraty windowsa.
komentarz 1 listopada 2016 przez Kamil1993 Początkujący (280 p.)
Jak dasz zainstaluj obok Windowsa to nic nie stracisz. Możesz być spokojny.
komentarz 2 listopada 2016 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
No, ale instalator nie wykrywa drugiego OS a na dodatek pisze tam ze usuwa wszystko łącznie z plikami systemu operacyjnego.
komentarz 6 listopada 2016 przez Kamil1993 Początkujący (280 p.)
To coś jest przekombinowane, Instalowałem Linuxa obok Windowsa wiele razy i nigdy się mi nie zdażyło żeby instalator nie znalazł windy. Musiałbym niestety widzieć co się dzieje krok po kroku żeby coś mądrego doradzić :)
komentarz 7 listopada 2016 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
Mam pendrive z linuxem zbootowałem go poprzez program lili usb creator.
Ubuntu 14.04 64 bity. Windows również 64 bity. ( co ciekawe na wirtualnych maszynach również nie da się zrobić 64 bitowego linuxa z niewiadomych przyczyn )

No i po rozpoczęciu instalacji mam taki komunikat:

https://s18.postimg.org/mvq33c0x5/IMG_20161107_190557.jpg
komentarz 13 listopada 2016 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
A co myślisz o tym by kupić nowy dyski i tam zainstalowac?
komentarz 17 listopada 2016 przez Kamil1993 Początkujący (280 p.)
No jest to jakieś rozwiązanie ale w sumie nie o to chodziło :) To jest najprostsza droga :) Nie było mnie chwilę ale jutro sprawdzę ci to w pracy. Akurat mam na serwisie kompa z win10.
komentarz 19 listopada 2016 przez Kamil1993 Początkujący (280 p.)
nie miałem akurat 14.10 Ubuntu. 16.04 LTS z pendrive normalnie wyświetla opcję instalacji obok windows 10. Sprawdzone

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,928 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 10,233 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,662 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...