• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wysyłanie zmiennej po kliknięciu w div

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
926 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2015 w PHP przez kamilwdg18 Obywatel (1,080 p.)

Witam szanownych userów forum. Robię stronę z głosowaniem, a moje przyciski do wysłania zmiennej to divy z grafiką. Moje pytanie brzmi:

Jak wysłać zmienną klikając w diva?

Wiem że powinno być tak:

<div id="costam" onclick="..."></div>

No właśnie, i co powinienem wstawić w onclick i jak to odebrać w drugim pliku vote.php?

Dodam że kliknięcie w każdy inny div wysyłało by inną zmienną, którą chce odebrać w drugim pliku w jednej innej zmiennej np. $Glos = 

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 maja 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
edycja 8 maja 2015 przez SyntaxError

Ajax definitywnie :P ja to widzę tak:

var user; // Tą zmienną przestawia użytkownik przy klikaniu na divy.

$(".klasaDiva").click(function() {
    $.ajax({
        url: 'vote.php',
        type: 'POST',
        data: { glos: user }
    });
});

 

Po czymś takim dostaniesz wartość zmiennej user w $_POST['glos'] w pliku vote.php

EDIT: Może przenieś to jednak do JavaScript, jQuery, AJAX. :D

komentarz 9 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Kamil, tu masz rozwiązanie. ;)
+1 głos
odpowiedź 8 maja 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Dla Geta: robisz z każdego div'a link do adresu ze zmienną w adresie

Post: zakładam że jeden div, jeden wybór i od razu przekierowanie. Robisz tyle formularzy ile div'ów, tworzysz inputy z visibility: hidden; i każdemu domyślną wartość. Łapiej jQuery i korzystasz z funkcji submit().

''This is my design...''
~Will Graham

0 głosów
odpowiedź 8 maja 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
//html
<a href="vote.php?glos=jakaswartosc"><div id="costam"></div>

// w pliku vote.php

$glos = $_GET['glos'];

W ten sposób możesz wysłać dowolną wartość do pliku i coś z nią później zrobić. Jeśli chcesz to zrobić asynchronicznie (czyli bez przeładowania strony) to polecam zainteresowanie się technologią AJAX (jQuery bardzo to upraszcza). 

W razie pytań - pytaj. Pozdrawiam.

komentarz 8 maja 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
<a> na divie? :( Też tak robiłem, ale ostatnio dowiedziałem się (zgadnijcie skąd), że to brzydko. Poza tym metoda niby szybsza w html-u, ale trzeba będzie wtedy w vote.php okodować wygląd, bo białej strony nie zostawisz. xd Taki get też bardziej kusi do eksperymentów młodych 'hackerów' niż stworzenie formularza. Nawet często okazuje się, że tego drugiego już nie potrafią.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 258 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2015 w PHP przez Kuba Rycyk Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,609 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...