• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z internetem bezprzewodowym

Object Storage Arubacloud
0 głosów
286 wizyt
pytanie zadane 18 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Alex.Cooper Początkujący (280 p.)
edycja 18 października 2016 przez Alex.Cooper

Wczoraj nie wiem z jakiego powodu mimo, że WI FI było połączone z komputerem to wyświetlała się taka ikonka jak na zdjęciu. Co jest o tyle dziwne, że jednocześnie korzystam z internetu, ponieważ wysłałam to pytanie. Dodatkowo nie mogę wejść na strony typu Google, Gmail lub Facebook. Ktoś może miał podobny problem, ponieważ kompletnie nie wiem co mogę zrobić. A i jeszcze jak weszłam do centrum sieci i udostępniania to przy próbie rozwiązywania problemu wyświetla mi się poniższy komunikat. 

Pozdrawiam 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 października 2016 przez niezalogowany
edycja 18 października 2016

Spróbuj wejść na:

I powiedz na które udało Ci się wejść, a na które nie udało (zauważ, że pierwsze 3 to http, a pozostałe to https).

Sprawdź czy możesz pingować google:

  1. [Win] + [R]
  2. Wpisz: "cmd" (bez znaków ")
  3. W konsoli wpisz: "ping google.com"

I wrzuć output, jeżeli widzisz hosta to dostaniesz output w stylu:

>ping google.com

Pinging google.com [172.217.22.46] with 32 bytes of data:
Reply from 172.217.22.46: bytes=32 time=42ms TTL=56
Reply from 172.217.22.46: bytes=32 time=42ms TTL=56
Reply from 172.217.22.46: bytes=32 time=42ms TTL=56
Reply from 172.217.22.46: bytes=32 time=42ms TTL=56

Ping statistics for 172.217.22.46:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 42ms, Maximum = 42ms, Average = 42ms

 

komentarz 18 października 2016 przez Alex.Cooper Początkujący (280 p.)

3 pierwsze strony się włączyły ale (nie do końca wiem jak to opisać) nie wyświetlają się wszystkie zdjęcia, a strona wp to czysta kartka oraz lista artykułów bez żadnego tła. 

komentarz 18 października 2016 przez Alex.Cooper Początkujący (280 p.)
edycja 18 października 2016 przez Alex.Cooper

Coś takiego mi się wyświetliło :

komentarz 18 października 2016 przez niezalogowany
Ten problem występuje tylko w przypadku WiFi? Przy połączeniu kablem też występuje ten problem?
komentarz 18 października 2016 przez Alex.Cooper Początkujący (280 p.)
Na razie nie mam możliwości tego sprawdzić. Jeżeli jednak internet by nie działał/dzialal poprawnie to co powinnam zrobić lub sprawdzić?
komentarz 18 października 2016 przez niezalogowany
Jeżeli występuje zarówno na kablu jak i WiFi to coś ci blokuje bezpieczne połączenia, można zawęzić kręg podejrzanych do Windowsa poprzez np zbootowanie linuxa i sprawdzenie czy problem nie wychodzi poza twój komputer, np do ustawień routera (jeżeli z linuxa wifi działa to wtedy na pewno winny jest system lub jakiś inny program / konfiguracja).
0 głosów
odpowiedź 18 października 2016 przez Revok Początkujący (340 p.)
Restart routera (odpięcie od prądu na 30 sekund i wpięcie z powrotem) nie pomaga?
komentarz 18 października 2016 przez Alex.Cooper Początkujący (280 p.)
Ten błąd wyświetla mi się przy dwóch niezależnych połączeń wifi ( na uczelni oraz w donu)
komentarz 18 października 2016 przez Revok Początkujący (340 p.)
W takim razie obstawiam jakieś złośliwe oprogramowanie. Zainstaluj sobie dobry antywirus (np. Norton), zaktualizuj do najnowszej wersji i przeskanuj cały system.
0 głosów
odpowiedź 18 października 2016 przez Alex.Cooper Początkujący (280 p.)
Zauważyłam, że mam wyłączoną ochronę dostępu do sieci, może ma to związek. Ale gdy próbowałam ją włączyć wyświetlił mi się błąd : System Windows nie może uruchomić usługi Agent ochrony dostępu do sieci na komputerze Komputer lokalny. Błąd 5: Odmowa dostępu. Jak można to naprawić, ktoś może wie?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 66 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Milo Obywatel (1,180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 77 wizyt
pytanie zadane 9 października 2023 w Sieci komputerowe, internet przez Kaporre Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez emchoclo1234 Użytkownik (510 p.)

92,575 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...