• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uzyteczny program w cmd?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
232 wizyt
pytanie zadane 9 października 2016 w C i C++ przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Hej, macie pomysł na jakiś użyteczny program pisany w c++ w Wierszu Poleceń? Chciałbym cos napisac w celu nauki i utrwalenia tego języka, ale nie mam pomysłów co by stworzyć.

Z tych użytecznych to chyba nie ma nic innego prócz jakiś działań matematycznych, prawda? :/

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 października 2016 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
Chociażby czat ?? klient-serwer ?

Tyle jest użytecznych programów ile pomysłów w głowie. Skąd ten pomysł, że w konsoli można robić tylko działania matematyczne ?
+1 głos
odpowiedź 9 października 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Oprócz działań matematycznych, również możesz stworzyć operacje na plikach:

  • Sprawdzanie jakie plik ma rozszerzenie,
  • Sprawdzanie czy w pliku znajduje się poprawna składnia np. HTML lub JSON.,
  • Stworzenie drugiego cmd tj. Stworzenie komend, które będą tworzyć, usuwać, modyfikować pliki po podaniu ich "miejsca" (Brakuje słowa).

Pomysłów jest tysiące, trzeba tylko pomyśleć. 

0 głosów
odpowiedź 9 października 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
A to chyba jeszcze nie doszedłem do tego etapu nauki :D Muszę poczytać dokładniej dokumentacje :)
komentarz 9 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie patrz tak, masz projekt w glowie to go realizuj nie ma czegos takiego jak ulozony plan nauki, Dokumentacja jest tak duza ze szkoda slow, chcesz projekt wyznacz cel i rob go nauczysz sie nowych funkcji itd... Stworz nawet prosty czat uzywajac protokolu TCP/IP, ja mam taki plan, dla maksymalnie 6 osob, gdzie wiadomosci bede odrazu usuwane z serwera, a ip szyfrowane lub ukrywane, zadnego maila nic... Totalna tajemnica
komentarz 9 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Chcesz zrobic dzialanie matematyczne, to rob... Stworz mi program do obliczania twierdzenia sinusa i kosinusa, ze wszystkimi mozliwymi przypadkami, to znaczy z podanymi danymi.... Sprawdzimy jak ci pojdzie
komentarz 9 października 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Właśnie nie chce tworzyć działań matematycznych bo mnie to nudzi :D Chciałbym zrobić użyteczny program lub jakąś grę, coś gdzie zdaje się moja wyobraźnia i tworzę własny świat i to ja decyduje jak przebiega cały proces :)

A co do tego, że mam wymyślić co chce stworzyć i obrać sobie taki cel - okej, natomiast nie znam wszystkich możliwości tworzenia w Wierszu poleceń i nie wiem na co mogę sobie pozwolić, na ten moment nie widzę innych zastosowań dla CMD niżeli jakieś proste gry tekstowe, działania matematyczne czy gra typu Snake, bo po prostu nie znam jeszcze możliwości, więc ciężko mi wyznaczać sobie cele :P
komentarz 9 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Co? W cmd masz takie mozliwosci jakie daja biblioteki, a sprawdz ile ich jest i ile jeszcze moozesz dolaczyc... To nie prawda ze w konsoli worzysz prosta gre tekstowa, czy dzialania matematyczne.... Mozesz laczyc sie z baza danych, stworzyc slownik, gre klient serwer czyli MMORPG, grafike dzieki biblioteka graficznym... Jest tego multum wystarczy uzyc wyobrazni nic wiecej
komentarz 9 października 2016 przez dewe Gaduła (4,300 p.)
Właśnie miałem pomysł by stworzyć jakąś grę tekstową i umieścić ranking graczy na stronie internetowej, ale pomyślałem, że nie da się połączyć z bazą Mysql.

Muszę faktycznie przejrzeć te biblioteki, nie wiedziałem, że są aż takie możliwości :)
komentarz 9 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Pobierz MSQL i tyle, pozniej podlaczas je do kodu i mozesz korzystac...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 411 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 124 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 188 wizyt
pytanie zadane 1 lutego 2018 w C i C++ przez Daria Kokot Początkujący (380 p.)

92,632 zapytań

141,499 odpowiedzi

319,872 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...