• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zabezpieczenia programu c++ oraz udostępnianie go

Object Storage Arubacloud
+1 głos
196 wizyt
pytanie zadane 6 października 2016 w C i C++ przez Adecristo Początkujący (460 p.)

Witam. Napisałem krótki program konsolowy i mam 2 pytania.

1. Wrzuciłem program na darmowy hosting, aby udostępnić go koledze, by sprawdził jego działanie u siebie. Problem jest taki, gdy on ściąga program.exe z neta antywirus blokuje i od razu usuwa plik. Program napisany jest w code block. Jak mogę zapobiec, aby program nie był czytany jako wirus?

2. Chciałbym dodać do programu coś w stylu serial key. Chodzi mi o to, że aby skorzystać z programu trzeba wpisać klucz który podam. Haczyk jest tu, żeby klucze były jednorazowe. 

Z góry dzięki za pomoc :)

komentarz 6 października 2016 przez JAKUBW Nałogowiec (33,470 p.)
Słyszałem, że używanie funkcji system na przykład system("cls") powoduje blokadę przez antywirus.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 października 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
1. Dodać do wyjątków w antyvirusie. A na czas pobierania wyłączyć av.
2.No to musisz stworzyć jakąś listę kluczy albo wzór do którego ma się klucz wpasowac i wpisany przez użytkownika key porownywac... Gdzie ta lista będzie to już twoja sprawa (wkompilowana w exe, na serwerze, etc).

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 223 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Domi123 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 250 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2017 w PHP przez Tabaluga Początkujący (280 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 251 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...