• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak przekierować domenę na server VPS?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,322 wizyt
pytanie zadane 4 października 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Witam!

Otóż mam wykupioną domenę na OVH i server VPS na ArubaCloud. Chciałbym przekierować domenę na ten server, czyli po wpisaniu adresu "http://www.mojastrona.pl" w przeglądarce pokazało stronę, którą mam na VPS.

Na VPS mam zainstalowanego LAMPA (Linux Debian, Apache2, MySQL, PHP5).

Dodam, że jeśli chodzi o servery VPS jestem na razie laikiem i jak by ktoś chciał mi pomóc to proszę o łopatologiczne wyjaśnienie (krok po kroku) jak to zrobić.

 

Pozdrawiam!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 4 października 2016 przez Typowy Janusz
 
Najlepsza
Rekord domeny typu A. Ustawiasz, aby dana nazwa (może być główna domena lub dowolna subdomena) wskazywała na dane IP.
komentarz 4 października 2016 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Dobra wpisałem ale dalej nie przekierowuje. Trzeba czekać aż to się zaktualizuje?

A jeszcze jedno... Bo widzę, że mam ustawione DNS'y od OVH i moje pytanie jest takie: Te DNS'y mogą zostać czy muszę przypisać domenie jakieś inne dnsy? Przykładowo dnsy z OpenDNS albo zainstalować na serverze własną usługę dns?
komentarz 4 października 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Tak, czasem trzeba czekać dłuższy moment aż zacznie działać, zakładając, że wszystko dobrze zrobiłeś powinno ruszyć.

A co z DNSami to już zależy od Ciebie, może zostać na OVH, jeśli masz powód do użycia innych to możesz zmienić. ArubaCloud z tego co mi wiadomo własnych serwerów DNS nie oferuje.

Ja mam domenę na OVH, mam też hosting na Hekko i z ich serwerów DNS korzystam m.in. po to, aby mieć tam pocztę. Część rzeczy trzymam na hostingu Hekko, a część przekierowuję rekordami A na VPSa na Arubie. Wygląda to przykładowo tak, domena główna waluk.pl oraz www.waluk.pl wskazuje na Hekko, a subdomena vps i www.vps na Arube (mam nadzieję, że również nie zapomniałeś o www.).

komentarz 4 października 2016 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Dzięki za wyjaśnienie. Dopiero zaskoczyło i przekierowuje domene na server.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 410 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 695 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez MatiiTv Gaduła (3,790 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 4,469 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...