• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja Linux

Object Storage Arubacloud
0 głosów
259 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez xSztamurda Początkujący (370 p.)
Siema chce zainstalowac sobie Linuxa, tylko ze chcialem tez usunac Windowsa, bo jestem prawie pewny, ze jak zainstaluje Linuxa na oddzielnej partycji to i tak bede uzywal Windowsa, a to chodzi zeby sie nauczyc uzywac Linuxa. Tylko nie wiem dokladnie, ktora dystrybucja mi sie najbardziej spodoba, wiec czy to jakos nie zaszkodzi komputerowi jesli kilka razy bede zmienial system operacyjny? aha i czy Windowsa z powrotem bede mogl miec legalnie tylko za pieniadze czy istnieje jakis sposob na odzyskanie go z jakiegos kosza czy cos? po usunieciu
komentarz 3 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak usuniesz, to musisz miec plytke instalacyjna... Jezeli nie znasz sie na linuxie to nie wiem, czy nie lepiej najpierw zostawic windowsa, a jak bedziesz pewien to go usunac dopiero... Do windowsa podobny jest Ubuntu 16.04 LTs to najnowsza wesja... Zalezy jeszcze do czego chcesz uzywac tego linuxa
komentarz 3 października 2016 przez xSztamurda Początkujący (370 p.)
do przegladania internetu, ogladania filmow i w sumie do nauki programowania tez :D
1
komentarz 3 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
No to wsio ryba ktory...
komentarz 13 października 2016 przez kot_syjamski Nowicjusz (200 p.)
Skoro nie masz instalatora to dobrze byś - zrobił sobie kopię zapasową dysku lub partycji. Wtedy w razie np awarii dysku, wirusa odzyskasz Windows. Pytanie jaką wersję używasz. Jeśli XP/Vista/7 - to podobne będzie środowisko graficzne LXDE zainstalowane np na Ubuntu. Ja gdy zacząłem używać Linuxa to nie miałem wcale problemów z tym by wracać do Windowsa. Linux bardziej mi się podobał pod względem szybkości, sprawności, grafiki, jedynie gdy chciało się zagrać wtedy trzeba było zmienić system na Win. Polecam Ubuntu bo ma chyba największe wsparcie i działa na komputerach w których inne dystrybucje nie chcą się prawidłowo zainstalować.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 3 października 2016 przez Benek Szeryf (91,110 p.)
Z Twojej wypowiedzi wynika, że bezboleśnie będzie sobie wypalić jakąś lekką dystrybucję na płytę/pendrive'a i uruchomić Linuxa bez jego uprzedniego instalowania. Nie stracisz Windowsa, a zobaczysz jak działa Linux. Jak się spodoba, to wtedy pomyślisz co dalej. Same plusy.
1
komentarz 13 października 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Co prawda to prawda, ale juz mialem linuxa, dzieki niemu uratowalem laptopa mamie, bo nie wyszukiwalo jej windowaa przy uruchomieniu, wiec zainstalowalem ubuntu.... Szybki, dobrze sobie radzi, wszystko pod reka konola tez ladna, dostep do wszystkiego
+2 głosów
odpowiedź 3 października 2016 przez littlerunaway Obywatel (1,790 p.)
A może zainstalujesz sobie wirtualną maszynę? Znacznie mniej zamieszania i żadnych danych nie potracisz.
komentarz 4 października 2016 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Niekiedy zrobienie maszyny wirtualnej to duże wyzwanie. Szczególnie na nowych laptopach z podrasowanym UEFI przez producenta i nisko napięciowymi procesorami. Ostatnio do szkoły potrzebowałem vm to gimnastykowałem się z tym 3dni. Na komputerze stacjonarnym raczej takich problemów brak.

 

P.S. Nisko napięciowe procesory to ten powód dla którego warto kupować starsze polisingowe laptopy lub nowe biznesowe ale mega drogie.
0 głosów
odpowiedź 3 października 2016 przez webkam Bywalec (2,840 p.)

Tylko nie wiem dokladnie, ktora dystrybucja mi sie najbardziej spodoba

Która dystrybucja, czy które okienka? :P Środowisk graficznych możesz mieć kilka.

czy to jakos nie zaszkodzi komputerowi jesli kilka razy bede zmienial system 

Nie tam, spoko.

 

0 głosów
odpowiedź 4 października 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.Proponuję instalację Linuksa obok Windowsa i nie kombinować za dużo,bo przekombinujesz ;)

Pozdrawiam.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 259 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Przemonek Początkujący (380 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 1,044 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Przemonek Początkujący (380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 940 wizyt

92,625 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...