• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przesiadka z Windows na Linuxa dla programisty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,373 wizyt
pytanie zadane 12 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez rosomack Nowicjusz (160 p.)
Witam. Chciałem zapytać co myślicie o przejściu na linuxa? W moim przypadku wygląda to tak, że programuje w Javie, używam Android Studio, Eclipse. Szykuję się do solidnej nauki back-endu, w grę wchodzi serwer (na windowsie miałem do czynienia z tomcatem, mavenem i springiem) i baza danych.

Miałem już do czynienia z Debianem na uczelni, ale ogólnie nie zakochałem się w nim.

Czy jest sens? Czy warto? Co mi da opanowanie nowego systemu?
komentarz 12 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Ludzie, nie odchodźcie tak masowo od Windowsów, bo Bill Gates umrze z głodu.
komentarz 12 września 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Co mi da opanowanie nowego systemu?

Opanowanie kolejnego systemu, i właściwie to tyle... Jeśli w twoim wypadku sprawdza się Windows, to nie widzę sensu przechodzić na inny system. A jak zadajesz takie pytanie, to chyba sam nie wiesz po co ci przejście na inny system.

komentarz 12 września 2016 przez rosomack Nowicjusz (160 p.)
otóż to. nie wiem - więc pytam, bo nie raz spotkałem się opiniami że programista jest o jeden stopień wyżej w hierarchii, jeżeli pracuje na unixowym systemie. sam na razie nie mam zdania na ten temat, ale rozważam przekonanie się na własnej skórze. dlatego też pytam Was
6
komentarz 12 września 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
@jpacanowski jeśli nie wie czemu/czy chce to zawsze warto spróbować, szczególnie że nic to go kosztować nie będzie. Jeśli by chciał kupić maca a nie wiedziałby czemu to wtedy nie warto by było go kupować bo tak naprawdę zmarnowałby kupę hajsu.

4 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 12 września 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Oczywiście że jest sens :D w końcu programujesz w stabilnym systemie i naaaprawdee przydatnej konsoli. Ja pracuje już na Linuxie dosyć długo, do javy to raczej InteliJ a nie Ecliepse ;) Na uczelni się raczej nie przekonasz do Debiana. :P Przesiadaj sie przesiadaj albo po prostu zainstaluj obok Windowsa. Moim zdaniem trzeba się tylko wziąć w garść by przesiąść sie. Jak cos to pytaj. (Pisane z tel)
1
komentarz 12 września 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Mi do gustu przypadlo distro Minta.
komentarz 12 września 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nic dodać, nic ująć :)
2
komentarz 12 września 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Zgadzam się.Po ostatnich wydarzeniach z laptopem mojego szwagra.Zgadzam się w całej rozciągłości.Przekonał się że XP na starym lapku to problemy.Nie opiszę moich zmagań z instalacją "siódemki",szukaniem sterowników do "califonia acces" z 2GB RAM.Kiedy wszystko było gotowe,z antywirusem w tle.Laptop tak przymulił...Napracowałem się ale z czystej ciekawości z uruchomiłem Minta.Decyzje były szybkie.

Mint "Sara" ze środowiskie "Mate" mile mnie zaskoczył.Szwagra też.On nie programuje ale system który ma teraz spełnia wszystkie Jego oczekiwania.Powiedziałem,jak będą jakieś problemy,dzwoń.Zadzwonił...z informacją...to,to,ten Linuks jest rewelacyjny.

Z uśmiechem sączyłem browara ;)
+1 głos
odpowiedź 12 września 2016 przez nauwalis Mądrala (7,350 p.)
Jest sens i warto. Na pewno da VI solidne podstawy i usprawni tobie pracę. Jeżeli chodzi o dystrybucję polecam na początek minut, Ubuntu lub fedore
0 głosów
odpowiedź 29 września 2016 przez letni_deszczyk Obywatel (1,700 p.)
Jeśli programujesz tylko w Javie to taka przesiadka nie ma większego sensu. Gdybyś programował w którymś z języków skryptowych to z uwagi na nieporównywalnie bogatszą konsolę byłoby to uzasadnione.

Natomiast pomijając kwestię programowania, warto poznać możliwości Linuxa poza tym co jest w programie uczelni. Bardziej niż mało efektowny Debian pozwalają zakochać się w sobie np. Ubuntu czy OpenSUSE.
–1 głos
odpowiedź 29 września 2016 przez webkam Bywalec (2,840 p.)
Kolego, widać, że Tobie się trochę nudzi...Skup się na swoim celu i nie rozkopuj sobie drogi do niego.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 443 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2021 w Systemy operacyjne, programy przez ::{}:: Gaduła (3,890 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 365 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 229 wizyt
pytanie zadane 5 września 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)

92,624 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,821 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...