• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozbijanie na pliki i Zapisywanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
497 wizyt
pytanie zadane 5 września 2016 w C i C++ przez 20012game Początkujący (260 p.)

Witam czy mógł by mi ktoś dokładniej wytłumaczyć rozbijanie na części programów i zapisywania i odczytywania bo mam z tym wielki problem jak wszystkie wcześniejsze poradniki szły mi gładko to na tym stanąłem i mam z nim problem i dodam że programuje w C ++ na razie robiłem małą gierkę do której pytania widzieliście około 2 miesiące temu

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 września 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
Po co rozdzielać program na części ? Duże programy mają tysiące linii kodu... ważna jest organizacja projektu czyli podział na mniejsze części, które wykonują pewne funkcjonalności. Również często stosuje się katalogi, które posiadają pliki z kodem źródłowym, które razem można połączyć w jedną całość (rozwiązują razem jeden większy problem), często stosuje się przestrzenie nazw, by nie było żadnych konfliktów między funkcjami, klasami...

Ważne jest również rozróżnianie tego co ma być w pliku nagłówkowym, a co w tym z kodem źródłowym.

Rozdzielając program na części nie tracimy wydajności itp, ponieważ wszelkie odwołania do metod ustawi preprocesor (podlinkuje pliki nagłówkowe, oraz zajmie się #define itp), a linker połączy wszystko w jeden plik. Trzeba tutaj również zaznaczyć, że nie musimy posiadać pliku z kodem źródłowym, aby wywoływać metody, wystarczy na skompilowany plik np. w systemie Windows (.dll), który posiada te funkcje.

Określ dokładnie czego nie rozumiesz. Pytaj w komentarzach pod tą odpowiedzią.
komentarz 5 września 2016 przez 20012game Początkujący (260 p.)
na razie programów na kilka tysięcy lini kodu nie robię największy jaki zrobiłem miał bodajże 300 a zapisywanie ? nie rozumiem jak się je od czytuje i jak zapisuje
komentarz 5 września 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
Wszystko robi kompilator, a ty nie odczuwasz na tym żadnych spadków wydajności. Kod jest automatycznie odczytywany. Jak odczytać plik ? Otwórz edytor tekstowy / IDE, jak zapisuje Ctrl (na macu Command) + V.
komentarz 5 września 2016 przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
0 głosów
odpowiedź 5 września 2016 przez Thomas Frost Bywalec (2,540 p.)
Cześć,

Chodzi w tym o to, aby problemy rozbić na klasy/pliki.

Przykład: Jeśli często zapisujesz coś do pliku, to robisz do tego odpowiednią klasę lub osobny plik, w którym implementujesz całą logikę, a w swoim oryginalnym programie po prostu robisz include "nazwa_pliku" (oraz using jeśli chcesz) i korzystasz z gotowych rozwiązań (np. skracasz wszystko do jednej funkcji, gdzie argumentem jest nazwa pliku oraz zawartość do wpisania).

Program dzieli się na części, kiedy jeden plik jest za duży lub kiedy jeden plik rozwiązuje więcej niż jeden problem.

Pozdrawiam,
​Tomek
0 głosów
odpowiedź 5 września 2016 przez jeremus Maniak (59,720 p.)

Obejrzyj sobie temat :

Kompilator pod lupą i podział projektu na pliki

http://mirekk36.blogspot.com/

Wprawdzie jest to o programowaniu mikrokontrolerów, ale zasady są takie same w innych środowiskach programowania.. Wyjaśnione łopatologicznie. Jaśniej chyba się nie da. Trochę przegadane, ale fajne..

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 358 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2017 w C i C++ przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
+3 głosów
1 odpowiedź 259 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 601 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...