• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Projekt] Hackintosh - to ma sens? [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,341 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2015 w Systemy operacyjne, programy przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Witam, wpadłem sobie na pomysł aby zrobić sobie taki projekt a mianowicie spróbować zainstalować i skonfigurować OSX tak aby działał na moim PC, platforma testowa:

MOBO:MSI B85-G43

CPU: Intel Core i5-4460

GPU: Intel HD 4600

SSD: Plextor M6S 128GB

RAM: 8GB Crucial Ballistix 1600MHz CL9

To z takich najważniejszych podzespołów. Chciałbym sobie zainstalować wersję OSX Yosemite 10.10. Jest dużo poradników w sieci na temat Hackintosha, a więc myślę że sobie poradzę chociaż będzie to nie lada wyzwanie. Jeśli macie troche doświadczenia w OSx86, testowaliście to i macie jakieś zastrzeżenia co do projektu to piszcie, razem uwalimy projekt laugh (nie boję się usłyszeć, że to, to i to nie zadziała). Planuję nagrać kilka filmików na YouTube najpierw z tworzenia bootowalnego pendrive, instalacji a następnie konfiguracji i testowania systemu, jeżeli by projekt doszedł do skutku to na pewno będą one na moim kanale.

Piszcie, co sądzicie na temat projektu, może macie jakieś rady lub cenne linki które będą dla mnie przydatne.

Możliwe odpowiedzi:
Na pewno wypali (2 głosów, 11%)
Będą problemy ale damy radę (16 głosów, 84%)
Coś pójdzie nie tak i projekt upadnie (1 głos, 5%)
Projekt niewykonalny na starcie (0 głosów)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 maja 2015 przez Valtuil Pasjonat (22,460 p.)
Używam Hackintosh'a. Najważniejsze to nie korzystać z narzędzi Tony'ego, tylko od razu zacząć konfigurować Clover'a.

Z tego co widze to masz konfiguracje niesprawiającą wielu problemów.

Dla osób zainteresowanych OSX'em polecam hamac.pl gdzie jest wiele poradników i rozwiązań problemów.
komentarz 2 maja 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Świetnie że jest ktoś doświadczony w temacie, w razie problemów z instalacją mógłbyś pomóc? Dzięki za link do forum, już zaczynam się wczytywać laugh

+1 głos
odpowiedź 2 maja 2015 przez Kabotyn Mądrala (5,650 p.)
Z rad to ja tylko dodam, że warto przeczytać licencję (nie jestem tego pewny, ale) wydaje mi się, że licencja nie pozwala na takie coś, więc możesz mieć system nielegalny :) O ile mnie pamięć nie myli instalowanie OS X'a dozwolone jest tylko na komputerach apple. Jak się myle niech mnie ktoś poprawi :)
komentarz 2 maja 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Z tego co czytałem na wielu forach instalacja kopii OSX na PC według polskiego prawa jest legalna.
+1 głos
odpowiedź 2 maja 2015 przez sprtnbst Obywatel (1,710 p.)
Konfiguracja nie powinna sprawiać problemów. Ja pewien czas bawiłem się hackintoshem, jednakże na konfiguracji, którą wiele osób uważało za kompletnie niemożliwą do postawienia na niej hackintosha. Udało się, ale za cenę niskiej stabilności i wielu problemów, więc powróciłem do konfiguracji Windows + Linux. Polecam wczytać się dokładnie w temat i próbować, próbować i próbować, do skutku :) Można się wiele nauczyć eksperymentując!
0 głosów
odpowiedź 2 maja 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
A co to jest za sytem?
komentarz 2 maja 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
0 głosów
odpowiedź 3 maja 2015 przez Ursan Bywalec (2,920 p.)

Offtopic:

U nas w szkole postanowili (chyba ~30 mac'ów) zainstalować XP zamiast OSX'a...Pomysł świetny, nigdy nie widziałem tak wolno działających XP'eków yes


Myślę, że większysz problemów nie będziesz miał.

Swoją drogą nie wiem czemu tak ludzi ciągnie do pewnej firmy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 114 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez karol928 Początkujący (320 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 248 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 721 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...