• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C#, Java czy C++ ? a może wszystkie ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,104 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
Jak w pytaniu który z tych języków najlepiej się uczyć ? a może wszystkie pokoleji ? jak sądzicie ?
w przyszłości chciąłbym pracować np. w Valve na stanowisku Software enginer
http://www.valvesoftware.com/jobs/job_postings.html
Lub w Google też na podobnym stanowisku :D takie moje marzenia :)

jakie polecacie sie do tych stanopwisk uczyc jezyki ? narazie potrafie ttylko podstawy z htmla i C++
i czy polecacie może stronę strefakursów.pl ? poniewaz chce zakupić ten kurs http://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_c_od_zera_do_bohatera.html wygląda bardzo zachęcająco :)

Pozdrawiam :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
Myślę, że jeśli programujesz już kilka lat w C++ (2-3), to warto zacząć naukę innego języka, aby spojżeć na kod z innego punktu widzenia. Ja zawsze będę powtarzał, że najwięcej mnie nauczył Assembler, ale inne języki też są bardzo rozwijające.

Valve pisze, że wymaga doświadczenia w C/C++/C#/ASP/PHP lub podobnym języku. Java i C# wymuszają na programiście programowanie obiektowe, a C++ nie, więc sam musisz sobie odpowiedziieć, czy te języki są podobne, czy nie.

Myślę, że warto, abyś spróbował wielu języków i wybrał swój ulubiony.
komentarz 28 kwietnia 2015 przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)

jako Software Enginer jest C++ :v

Expected:

  • 5+ years experience building commercial software in C++ or similar language
  • Strong programming and fundamental computer science skills
  • Experience building high-scale, high-reliability network e-commerce products a plus
  • A bachelor's degree in computer science or equivalent

A jak myślisz do Google ? nie patrzyłem jakie tam są wymagania, nie na webmastera tylko software enginera tez jak w Valve .. i czy sadzisz czy w przyszlosci ktore z tych jezykow beda najbardziej przydatne ? i najbardziej płatne ? :)

komentarz 28 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
Jeszcze się uczę, a nie pracuję, więc bierz na mnie poprawkę, ale zdaje mi się, że lepiej uczyć się tego, co może się przydawać w danej dziedzinie, a nie tego, co wymaga konkretna firma.

Jako Software Enginer (myślę o kimś piszącym apki) chyba więcej będziesz pisać obiektowo, więc C# i Java.

Oczywiście, jeśli będziesz tworzyć specyficzne oprogramowanie typu sterowniki, to na pewno trzeba jest znać C.

Wszystko zależy od tego, czym dokładnie chcesz się zajmować.
komentarz 28 kwietnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Aż tak z obiektówką w C# bi jest tak źle... Możesz wstawiać statyczne funkcje wewnątrz głównej klasy i korzystasz jak w C++. "Oczywiście, jeśli będziesz tworzyć specyficzne oprogramowanie typu sterowniki, to na pewno trzeba jest znać C." Albo C++. C++ jest ulepszoną wersją C.
komentarz 29 kwietnia 2015 przez Szymon Szendzielorz Obywatel (1,560 p.)
A C# nie jest ulepszona wersja C++ ? :v
komentarz 29 kwietnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Jest od na podstawie C++.

Wszystko co najlepsze w C++ jest w C#.

 

Warto jeszcze dodać że gdy kompilujemy C# to tak naprawdę nie do kodu maszynowego tylko do kodu .NET (coś w tym stylu) i są potrzebne dodatkowe biblioteki (.NET framework).

A w C++ piszemy prosto w kod maszynowy.
0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Żeby dostać się do takich firm musisz umieć wiele technologii :) Najlepiej te 3 języki :D Zacznij od C++ bo najważniejszy.

C++ - DirectX, Qt, SFML, Directx/OpenGL

C# - .NET, Unity

Java - nie wiem.

I myśle, że tak będzie najlepiej :)
0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Ja polecam taką Trójcę: Assembly, C++, Java. Assembly - niski poziom C++ - średni poziom Java - wysoki poziom

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 747 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 260 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez TaskerPEW Użytkownik (510 p.)

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,013 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...