• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Responsywne tło - nie rozumiem wszystkiego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
439 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2016 w HTML i CSS przez niezalogowany

Witam, uczę się tworzyć responsywne strony, ale jeszcze nie wszystko rozumiem. Ogólnie mój kurs opiera wszystko na wzorze:  target ÷ context = result Rozumiałem jego działanie i wszystko do momentu, kiedy miałem obliczyć rozmiar tła. 

W moim kursie przedstawili to na dwóch kolumnach. Za zadanie miałem dodać tło jedynie do lewej kolumny, a context to była szerokość obu kolumn. 

Niby logiczne, ale dla mnie bez sensu. Załużmy, że według wzoru wyszło mi 66%, ustawiam tak:

background: #F8F5F2 url("zdjecie.jpg") repeat-y 66% 0;

i plik "zdjecie.jpg" jest większy niż wymiary diva. 

Jak ustawię losową wartość (np.50%), to nic się nie zmienia, po prostu zdjęcie się poziomem trochę przesuwa, ale wciąż jest responsywne. 

Więc jaki jest sens liczenia result? Mam nadzieję, że ktoś rozumie moją zagwozdkę (bo ciężko mi to było wytłumaczyć). :)

komentarz 28 czerwca 2016 przez uRTLy Bywalec (2,420 p.)
przeniesione 28 czerwca 2016 przez uRTLy

Kompletnie Cie nie rozumiem. 

  • background-color
  • background-image
  • background-repeat
  • background-attachment
  • background-position

 Tu masz w kolejności właściwości background. Co chcesz tutaj liczyć tymi %? 
Masz używać tej skali tylko po to aby na każdym ekranie div article czy co tam masz były w odpowiednich proporcjach  więc używasz tego do do obliczania szerokości -  ile % ma zajmować miejsca z tym że na małych urządzeniach po prostu dajesz elementom po 50% / 100%  i obsuwają się one jeden pod drugi. Ale po co to robić jak ma się grida i flexboxa. 
Podeślij linka do artykułu bo jestem ciekaw może ja cie nie zrozumiałem.

komentarz 28 czerwca 2016 przez niezalogowany
Przesyłam link do wersji PDF. http://www.tapan.am/files/Marcotte_E._-_Responsive_Web_Design_(A_Book_Apart_Brief_books_for_people_who_make_websites)_-_2011.pdf

Rozdział (FLEXIBLY TILED BACKGROUND IMAGES) się zaczyna:

Strona ksiażki: 54 strona

Strona dokumentu pdf: 61 strona
komentarz 28 czerwca 2016 przez uRTLy Bywalec (2,420 p.)
edycja 28 czerwca 2016 przez uRTLy
Książka jest z 2011 roku, my mamy 2016. Ja bym sobie nią głowy nie zawracal. Wpisz w Google "CSS 3 Responsive web design Best 2016 books" jeżeli koniecznie zależy Ci na książkach ale ja bym wolał zrobić kilka PSD,poczytać poradniki o gridzie i flexie czy tam filmiki, poczytać newsy jakieś , przeglądać codepena itd. Co do tła nie umiem Ci pomoc teraz bo na telefonie jestem
komentarz 28 czerwca 2016 przez Comandeer Guru (601,510 p.)
A co ma grid czy flex do tła?
komentarz 28 czerwca 2016 przez uRTLy Bywalec (2,420 p.)
Ja się odniosłem do nauki responsywnosci, napisałem na końcu.
komentarz 28 czerwca 2016 przez Comandeer Guru (601,510 p.)

A ja się odniosłem do Twojego 1. komentarza ;)

Masz używać tej skali tylko po to aby na każdym ekranie div article czy co tam masz były w odpowiednich proporcjach  więc używasz tego do do obliczania szerokości -  ile % ma zajmować miejsca z tym że na małych urządzeniach po prostu dajesz elementom po 50% / 100%  i obsuwają się one jeden pod drugi. Ale po co to robić jak ma się grida i flexboxa.  

komentarz 28 czerwca 2016 przez uRTLy Bywalec (2,420 p.)

Ja napisałem tam że nie rozumiem czemu policzony rozmiar tła wkładać do skrótu background  a potem się odniosłem do tego :

Ogólnie mój kurs opiera wszystko na wzorze:  target ÷ context = result Rozumiałem jego działanie i wszystko do momentu, kiedy miałem obliczyć rozmiar tła. 

bla bla bla...

Więc jaki jest sens liczenia result? Mam nadzieję, że ktoś rozumie moją zagwozdkę (bo ciężko mi to było wytłumaczyć). :)

 Ale też się czegoś nauczę i  skorzystam jakby ktoś to wytłumaczył.
 

komentarz 28 czerwca 2016 przez Comandeer Guru (601,510 p.)
To nie jest rozmiar, a odległość obrazka od lewej strony wyrażona w proporcjach. Dzięki temu obrazek w każdej rozdzielczości będzie się wyświetlał w odpowiednim miejscu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2016 przez niezalogowany
Poważ jakiegoś screena, kawałek domu powiem Ci jak zrobić

Podobne pytania

+1 głos
6 odpowiedzi 452 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2016 w HTML i CSS przez ethern Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,117 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2017 w HTML i CSS przez hiper007 Stary wyjadacz (11,270 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 882 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez Stami Gaduła (3,790 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...