• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zestaw komputerowy, zasilacz i inne pytanka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
147 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
Witam. Złożyłem sobie zestaw na razie jedynie w głowie i szukam odpowiedzi na pare pytań z nim związanych. Dodatkowo mam zasilacz na stanie Fortron ATX-350PNR i zastanawiam się czy takowy wystarczy do nowych podzespołów. Oprócz zasilacza mam również obudowę jakąś firmy bodajże "TAC", czarna blacha się lekko wygina w rogu ma wgniecenie (chyba kiedyś się mocno wkurzyłem), dwa wyjścia powietrza, potrzebuje nowej czy taka starczy?

A o to zestawik:

Płyta G.: Gigabyte GA-H110M-S2 DDR4 - 200 złotych
K. Graf.: GTX 750 Ti, 2GB GDDR5 (128 Bit) - 505 złotych
Procek: Intel i3 6300 - 655 złotych (?)
Dysk: SSD Adata 120 GB - 200 złotych
RAM: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz

I teraz pytanka:
 

1. Ten procesor ma 3,8 GHz i 4MB a 150 złotych tańszy 6100 ma 3,7 GHz i 3MB, opłaca się dołożyć na ten lepszy czy nie będzie wielkiej różnicy?
2. To dobry pomysł kupić sobie samo SSD 120 GB a filmy, zdjęcia i gry przechowywać na dysku zewnętrzym 1000TB?
3. Potrzebuje do tego zestawu jakichś dodatkowych gadżetów czy to co wypisałem (+ ten zasilacz, obudowa i system - rzecz jasna) wystarczy? Jak będzie z temperaturą?
4. Standardowo - czy ten zestaw będzie do siebie pasował, nic się nie pogryzie w środku? Nie jestem jakimś tam wielkim graczem ale da radę na tym pograć w te nowsze tytuły?

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
dobrze zastanow sie z dyskiem, 120gb to bardzo malo zwlaszcza na nowsze gierki, obudowa raczej sie nie przejmuj chyba ze chcesz lepiej poczuc efekt "nowego komputera". Co do zasilacza to duzo zalezy ile ma lat, ale watowo powinien styknac.
komentarz 23 czerwca 2016 przez niezalogowany
No tak ale tak jak napisałem, filmy i zdjęcia chciałbym przechowywać na dysku zewnętrznym a gry mieć zainstalowane maksymalnie ze dwie bo nie jestem typem wielkiego gracza, gram maksymalnie kilka godzin w miesiącu.

Takie rozwiązanie zda egzamin?
komentarz 23 czerwca 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
edycja 23 czerwca 2016 przez mbabane
Jasne że zda ale w przyszłości może być lekko irytujące (usuwanie gierek co chwila zeby cos innego moc zainstalowac itp. sytuacje, bo zdjecia itp. rzeczy jak najbardziej na zewnetrznym dysku, nie oglada sie ich codzien wiec nie sa potrzebne natychmiastowo).
0 głosów
odpowiedź 23 czerwca 2016 przez DualOxygen Użytkownik (810 p.)
Co do mnie to poczekałbym na debiut nowych kart od amd. I zwracałbym w twoim przypadku uwagę na rx 460. Chyba że chcesz mieć lepszą kartę to rx 470

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,177 wizyt
–3 głosów
1 odpowiedź 314 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2021 w Sprzęt komputerowy przez Darsonn Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 408 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2021 w Sprzęt komputerowy przez SunPer Nowicjusz (120 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...