• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows Server 2008 R2 - Ostrzeżenia serwera DNS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
983 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
edycja 12 czerwca 2016 przez Jonki

Zainstalowałem na wirtualnej maszynie Windows Server 2008 R2. Następnie zainstalowałem Usługi domenowe w usłudze Active Directory i kontroler domeny - dcpromo(zainstalowałem od razu z serwerem DNS). Po czym odpaliłem drugą maszynę wirtualną z system Windows 7, aby podłączyć się do domeny, lecz pojawia mi się taki błąd jak w tym temacie: http://forum.pasja-informatyki.pl/28387/podlaczanie-do-domeny-windows-server-2008-r2

Na serwerze w zakładce Serwer DNS jest pokazane kilka błędów i ostrzeżeń. Jedno z nich to: "Serwer DNS czeka, aż Usługi domenowe w usłudze Active Directory zasygnalizują, że wstępna synchronizacja katalogu została ukończona. Nie można uruchomić usługi serwera DNS do czasu ukończenia wstępnej synchronizacji, ponieważ krytyczne dane DNS mogły jeszcze nie zostać zreplikowane na ten kontroler domeny. Jeśli zdarzenia w dzienniku zdarzeń usług domenowych w usłudze AD wskazują na problem z rozpoznawaniem nazw DNS, rozważ dodanie adresu IP innego serwera DNS dla tej domeny do listy serwerów DNS we właściwościach protokołu IP na tym komputerze. To zdarzenie będzie rejestrowane co dwie minuty, dopóki usługi domenowe w usłudze AD nie zasygnalizują, że wstępna synchronizacja została pomyślnie ukończona.".

Te problemy pojawiają mi się bez względu na to, czy interfejs sieciowy na serwerze ma ustawione dynamiczne IP czy ustawione przeze mnie statycznie. Jeśli podaje statyczne, to na serwerze jako IP podaję np.: 192.168.1.30, maska: 255.255.255.0, brama domyślna: 192.168.1.1, a serwer DNS pozostawiam z zaznaczonym przydzielaniem statycznym, lecz pole pozostawiam puste i pojawia się komunikat, że będzie korzystać z serwera Microsoft. Natomiast w stacji roboczej Windows 7 w której chcę się połączyć z domeną podaję IP: 192.168.1.31, maska: 255.255.255.0, brama domyślna: 192.168.1.1 i serwer DNS: 192.168.1.1.

Wina prawdopodobnie leży gdzieś w tych wszystkich przydzielaniach adresów statycznie. Instalację tych dwóch ról na serwerze wykonałem z poradnikami, więc tam jest wszystko OK.

Ping`owanie po IP pomiędzy serwerem, a stacją roboczą odbywa się prawidłowo, więc systemy się widzą.

Problem nie powinien też leżeć w VirtualBox. W zakładce Network, system mają ustawione Bridged Adapeter, aby były normalnie podłączone do sieci.

PS: Co to znaczy: "Sprawdź czy zapingujesz z klienta serwer za pomocą nazwy z DNS, która powinna wskazywać serwer kontrolera domeny." Co to za nazwa z DNS, która powinna wskazywać serwer kontrolera domeny?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 362 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 162 wizyt
pytanie zadane 27 września 2017 w Sprzęt komputerowy przez cwp Nowicjusz (180 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...