• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przełączanie między formularzami [C++][Borland]

Object Storage Arubacloud
+1 głos
779 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2016 w C i C++ przez lukas090894 Nowicjusz (200 p.)

Cześć wszystkim :)
mam taki problem: w Borland Builder 6 chcę tak zrobić, żeby w jednym Formie dać przycisk który będzie ustawiał innego Forma jako widocznego i tym samym wyłączał widoczność tego forma w którym jest przycisk. Próbowałem z Visible=true/false, Form->Hide()/Show(), Form->Close(), ale zawsze dostaję taki błąd jak na obrazku. Szukałem wszędzie, ale są proponowane te metody których użyłem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

komentarz 11 czerwca 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
Jeżeli próbowałeś wielu metod i zawsze miałeś ten sam błąd.. to najwidoczniej problem leży w czymś innym.. pokaż kod spróbuję pomóc.
komentarz 11 czerwca 2016 przez lukas090894 Nowicjusz (200 p.)
kod jest dosyć spory bo piszę gre na zaliczenie i jest podzielona na pliki nagłówkowe, aktualnie jest cos takiego:

Unit1.cpp
void __fastcall TForm1::Button6Click(TObject *Sender)
{
        Form2->Visible=true;
        Form1->Visible=false;
}
//---------------------------------------------------------------------------

Unit2.cpp

void __fastcall TForm2::Label2Click(TObject *Sender)
{
        Form1->Visible=true;
        Form2->Visible=false;
}
//---------------------------------------------------------------------------

i tylko w tych miejscach zmieniam te właściwości Formów
komentarz 11 czerwca 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
Do tego co wstawiłeś nie ma jak się przyczepić.. Zdaje mi się, że problem tkwi we wskaźnikach.. możliwe, że gdzieś pomotałeś się ze wskaźnikami czyt. jakiś wskaźnik pokazuje na nullptr.. Spróbuj zrobić zabezpieczenie dla okien które wyłączasz.. coś w stylu.. jeżeli okno jest widoczne to wykonują się w nim operacje w innym przypadku te operacje się nie wykonają bo okno jest niewidoczne. Opierając się na tym co napisałeś i fragmencie który wysłałeś nic innego nie dam rady wymyślić : /
komentarz 11 czerwca 2016 przez lukas090894 Nowicjusz (200 p.)
Spróbuje tak jak Kolega, nie chce wklejać całego kodu bo to by jeszcze bardziej zamotało w tym problemie. Dziękuję za szybką odpowiedź

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 527 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2018 w C i C++ przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 962 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2018 w C i C++ przez qwerty723446 Obywatel (1,750 p.)

92,620 zapytań

141,471 odpowiedzi

319,794 komentarzy

62,002 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...