• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JavaScript - jaki podręcznik?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
944 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2016 w JavaScript przez Skory Początkujący (290 p.)
Polecicie jakiś dobry tytuł do nauki JS? Chodzi mi wytłumaczenie w sposób przystępny, taki, który trafi do żółtodzioba, którym niewątpliwie jestem.

PS. Uważacie, że od czasu Netscape dużo się zmieniło jeśli chodzi o zapoznawanie się z tym tematem?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 maja 2016 przez niezalogowany
wybrane 25 maja 2016 przez Skory
 
Najlepsza

Ja mam książkę: "JavaScript i jQuery" nieoficjalny podręcznik: http://s.helion.pl/okladki/125x163/jsjqnp.jpg

Jestem średnio z niej zadowolony. Strasznie dużo pieprzenia, a mało samego kodu. Ta książka wprowadzi Cię do różnych aspektów, ale niczego więcej nie nauczy. W dodatku liczyłem, że będzie więcej uczenia się czystej javy script, a autor w tej książce postawił bardziej na korzystanie z gotowych biliotek jQuery. Daje radę, fajnie tłumaczą i fajna dla początkujących, ale bez rewelacji. :P 

0 głosów
odpowiedź 25 maja 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

PS. Uważacie, że od czasu Netscape dużo się zmieniło jeśli chodzi o zapoznawanie się z tym tematem?

LOL. Środowisko webowe zmienia się codziennie - odpowiedz sobie sam.

Polecam Speaking JS + Exploring JS

komentarz 25 maja 2016 przez Skory Początkujący (290 p.)
Chodzi mi bardziej o to, czy warto się opierać na tamtych wskazówkach czy też są one już archaiczne?
komentarz 25 maja 2016 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Przecież Netscape jest martwy od co najmniej 10 lat... Nic, co jest pisane z myślą o Netscape, nie może być aktualne.
komentarz 25 maja 2016 przez Skory Początkujący (290 p.)
O to mi właśnie chodziło :) dzięki :)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 397 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 510 wizyt
pytanie zadane 18 października 2016 w JavaScript przez ASido Użytkownik (510 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 313 wizyt
pytanie zadane 6 października 2016 w JavaScript przez Sernik Nowicjusz (130 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...