• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Code block's problemy.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
448 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2016 w C i C++ przez sprytny22 Obywatel (1,130 p.)
Witam, jestem początkującym koderem i mam pewien problem z codeblocks'em.

A Więc zapisałem pewnien kod w programie, wszystko skompilowało się idealnie dopisałem coś jeszcze do kodu (nie ruszałem kodu który działał)  kompiluje i nie działa kod,pojawia sie błąd w tym kodzie działającym.

Usuwam dopisany kod i dalej ten kod który działał nie działa. Otwieram nowy projekt codeblocka wklejam żywcem kod niedziałający i Cud działa! Jak to mozliwe?

Dlaczego codeblocks raz wywala błedy w tym kodzie a nastepny raz kompiluje. To jest troche wkurzajace bo szukam bledow po internecie jak głupi okazuje sie ze wklejam na nowy projekt i wszystko dziala :(

Częste błedy którymi wali w kodzie to "Undefined reference " czy coś, w internecie widzialem ze chodzi coś chyba z zawarciem "#pygma once" ale nie wiem o co chodzi. Pomożecie? :(
komentarz 25 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Pracujesz z projektami czy pojedynczymi plikami?
komentarz 25 maja 2016 przez sprytny22 Obywatel (1,130 p.)
Z plikami
komentarz 25 maja 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Tak myślałem. Zacznij pracować z projektami. Do projektu dodaj wszystkie pliki, które dotyczą jednego programu. Przy kompilowaniu i budowaniu projektu zostaną skompilowane i zlinkowane wszystkie pliki, które są wymagane. Przy pracy z pojedynczymi plikami źródłowymi, samodzielnie musiałbyś kompilować każdy z plików i linkować pliki *.obj w końcowy plik wykonywalny. Inaczej będziesz dostawał "niewidoczne zmiany" - bo nie każdy plik zostanie skompilowany lub błędy linkera "undefined reference", również z tego samego powodu.
komentarz 25 maja 2016 przez sprytny22 Obywatel (1,130 p.)
Dzieki wiem juz wszystko :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 maja 2016 przez doa1996 Nowicjusz (160 p.)
Zarzuć kod, "na ślepo" ciężko będzie coś doradzić. Sam miałem podobny problem z Visual Studio (obecnie też używam Code::Blocks), tam jego źródłem było niedołączenie specyficznej dla kompilatora biblioteki i wpadka z niezadeklarowaniem przestrzeni nazw (nowicjusz, a jakże ;)).
komentarz 25 maja 2016 przez sprytny22 Obywatel (1,130 p.)
tzn kodu juz sie posiadam bo sie zdenerwowałem i wszystko usunąłem ale chodzi mi o sam fakt dlaczego tak sie dzieje :(
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2016 przez sprytny22 Obywatel (1,130 p.)
Zauważylem ze jak pracuje na 2 plikach bez pliku nagłówkowego to wszystko działa jak należy.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 227 wizyt
pytanie zadane 22 września 2022 w C i C++ przez gabiozo Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 241 wizyt
pytanie zadane 25 października 2020 w C i C++ przez począt. programista Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 4,494 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...